Avatar uživatele
Kotja

Proč být ručitelem za úvěry?

Nic dobrého by mi to nepřineslo.
Pokud nejsem capo di tutti capi Rigatoni Gricia a nemám své možnosti jak přimět dlužníka aby zaplatil.
Doplňuji:
Mě to přijde asi jako kdyby OBI vyhlásilo akci „Za nákup na 100 kč vás praštíme kladivem“ Lidi by tam nenakupovali.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Kotja

Zajímavá 0 před 3860 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

A on tě k tomu někdo nutí,abys byl ručitelem?Ono je pěkné pomáhat,ale každý dobrý skutek je vždy po zásluze potrestán a jen velmi málo lidí si tuhle důvěru zaslouží.V rodině to přinese jen neshody,mezi přáteli totéž.
Tím nemyslím,že by si lidi pomáhat neměli,ale pomoci lze i jinak,než jen ručením.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Awe

Právě sis sám odpověděl

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Za komunistů být ručitelem nebyl problém a nikdo se toho nebál (také jsem ručil několika kamarádům), protože KAŽDÝ měl práci a tak nebyl problém dlužníkovi strhávat z výplaty určitou částku peněz.
Dneska je to o hubu někomu ručit, protože dotyčný(á) může kdykoliv přijít o práci a pak z něho banka (nebo kdokoliv jiný) nemá možnost dostat peníze )a na to právě hřeší ti nepoctivci).
Tenkrát se NESTALO že by ten co si půjčil NESPLÁCEL.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Můžeš tím pomoct kamarádům. Je na Tobě, abys zvážil kterým. Ono „zaručit se“ za někoho má v mnoha situacích dost podstatný význam. A není to jen ručení za úvěr.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání