Pokročilý

Proč být ručitelem za úvěry?

Nic dobrého by mi to nepřineslo.
Pokud nejsem capo di tutti capi Rigatoni Gricia a nemám své možnosti jak přimět dlužníka aby zaplatil.
Doplňuji:
Mě to přijde asi jako kdyby OBI vyhlásilo akci "Za nákup na 100 kč vás praštíme kladivem" Lidi by tam nenakupovali.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

A on tě k tomu někdo nutí,abys byl ručitelem?Ono je pěkné pomáhat,ale každý dobrý skutek je vždy po zásluze potrestán a jen velmi málo lidí si tuhle důvěru zaslouží.V rodině to přinese jen neshody,mezi přáteli totéž.
Tím nemyslím,že by si lidi pomáhat neměli,ale pomoci lze i jinak,než jen ručením.

Další odpovědi:

Bronzový

Právě sis sám odpověděl

Stříbrný

Za komunistů být ručitelem nebyl problém a nikdo se toho nebál (také jsem ručil několika kamarádům), protože KAŽDÝ měl práci a tak nebyl problém dlužníkovi strhávat z výplaty určitou částku peněz.
Dneska je to o hubu někomu ručit, protože dotyčný(á) může kdykoliv přijít o práci a pak z něho banka (nebo kdokoliv jiný) nemá možnost dostat peníze )a na to právě hřeší ti nepoctivci).
Tenkrát se NESTALO že by ten co si půjčil NESPLÁCEL.

Stříbrný

Můžeš tím pomoct kamarádům. Je na Tobě, abys zvážil kterým. Ono "zaručit se" za někoho má v mnoha situacích dost podstatný význam. A není to jen ručení za úvěr.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 208
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.