Kotja

Proč být ručitelem za úvěry?

Nic dobrého by mi to nepřineslo.
Pokud nejsem capo di tutti capi Rigatoni Gricia a nemám své možnosti jak přimět dlužníka aby zaplatil.
Doplňuji:
Mě to přijde asi jako kdyby OBI vyhlásilo akci „Za nákup na 100 kč vás praštíme kladivem“ Lidi by tam nenakupovali.

Nejlepší odpověď
iceT

A on tě k tomu někdo nutí,abys byl ručitelem?Ono je pěkné pomáhat,ale každý dobrý skutek je vždy po zásluze potrestán a jen velmi málo lidí si tuhle důvěru zaslouží.V rodině to přinese jen neshody,mezi přáteli totéž.
Tím nemyslím,že by si lidi pomáhat neměli,ale pomoci lze i jinak,než jen ručením.

Další odpovědi
Awe

Právě sis sám odpověděl

anonym

Za komunistů být ručitelem nebyl problém a nikdo se toho nebál (také jsem ručil několika kamarádům), protože KAŽDÝ měl práci a tak nebyl problém dlužníkovi strhávat z výplaty určitou částku peněz.
Dneska je to o hubu někomu ručit, protože dotyčný(á) může kdykoliv přijít o práci a pak z něho banka (nebo kdokoliv jiný) nemá možnost dostat peníze )a na to právě hřeší ti nepoctivci).
Tenkrát se NESTALO že by ten co si půjčil NESPLÁCEL.

Dochy

Můžeš tím pomoct kamarádům. Je na Tobě, abys zvážil kterým. Ono „zaručit se“ za někoho má v mnoha situacích dost podstatný význam. A není to jen ručení za úvěr.