Proč bylo ze zákoníku práce, před lety zrušeno, sehnání práce propouštějícím zaměstnavatelem ?

Tuším, že před novelou zákoníku práce v roce 2006, platila povinnost, že když Vás zaměstnavatel propustil, tak Vám musel sehnat místo u konkurence.

Prčo to poslanci, tehdy tuším vládla ČSSD, která na lidi myslí zrušila?

Já myslím, že pokud by to dnes platilo, tak by uzákonění výpovědi bez důvodu nebylo tak bolestivé pro zaměstnance, protože by mu musel propouštějící zaměstnavatel musel sehnat nové místo, tudíž by byl zaměstnanec ve větší psychické pohodě a ta je důležitá pro dobrý pracovní výkon.

Nejlepší odpověď
Alesh

Protože je to totální principiální nesmysl. Někdo je třeba lempl, dostane vyhazov a ještě by mu měl ten, co se ho zbavil vodit za ručičku a přesvědčovat konkurenci, že on zas vlastně není tak špatnej, i když do vyhodil? 🙂

Další odpovědi
Drap

Pamatuji sice už dost, ale nic podobného nikdy neplatilo. A vůbec v demokracii platí, že se každý musí starat o sebe.

Hlada

Kdyby něco takového bylo povinností zaměstnavatele, tak by mu vzrostly náklady, výrobky nebo služby takové živnosti by byly dražší, na trhu hůř uplatnitelné, byl by větší zájem zaměstnávat na černo nebo na ŽL, což by se negativně promítlo do státních příjmů.

led

To aby som nasadila prepusteného flákača, defraudanta a pod. konkurencii, na jej zlikvidovanie? …zaujímavý nápad.

lexx

Na takovou povinnost zaměstnavatele si nevzpomínám ale i kdyby – od roku 2006 se situace na trhu práce velmi změnila, k horšímu, bohužel a na lidi se kašle – krutá pravda. To je kapitalismus, o život tady jde a silnější požírá slabšího. přírodní zákon výběru.