VeRe1983

Proč byla dříve v hokejové brance druhá síť?

Dívám se na archivní BBS z devadesátých let a na některých stadionech kdysi byla krom běžné sítě i jedna svislá pokrývající plochu branky. Vidíte v tom nějaký praktický význam? Podle mě se musel puk po inkasované brance dostávat poměrně hůře, ne?

Nejlepší odpověď
Emefej

Občas se puk odrazí ven z branky, nastává sporná situace, před zavedením brankových kamer to byl problém. Síť tomu měla zabránit.

Další odpovědi
UltraFan

Účel byl, aby puk zůstal v brance a neodrážel se zpět do hřiště.

anonym

Pro jistotu…

orwell

A taky proto, že kdysi žil útočník jménem Nedomanský Václav a ten měl takovou ránu, že dokázal síť pukem protrhnout. Tedy stalo se to tuším jenom jednou, ale jak známo, co se povede jednou, může se povést i vícekrát 🙂

anonym

když jsme jako kluci hráli na dělané branky ze dřeva, tak jsme to tam dávali také z pytloviny a to kvůli ztlumení rány, která by mohla protrhnout zadní síť