erevfall

Proč byla Bechyně tak důležitá před druhou polovinou 18. století?

Z let 1654–1751 území dnešního Jihočeského kraje vymezuje území 2 krajů: Prácheňského (hl. m. Písek) a Bechyňského (hl. m. Bechyně).
Nevíte proč byla tehdejší Bechyně tak důležitá? Víc než Tábor?

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se,že to souvisí s tím,kdo ve městě vládl. Např. páni ze Šternberka zastávali významné místo u královského dvora a zasloužili se o rozvoj města Běchyně.
Zkuste si přečíst historii města
http://www.lazne-bechyne.cz/dejiny-bechyne.php
Tábor-město husitů,v r. 1559 život narušený ničivým požárem a úspěšným tažením švédských vojsk. Švédům mimo jiné hodně nahrával fakt, že se Tábor vzpamatovával z ničivého požáru a z déle než rok trvajícího oblehání města habsburskými vojsky, kteří nakonec roku 1621 město dobyly. Tím měli práci neskutečně ulehčenou a tak roku 1648 mohli Tábor v klidu dobýt. Roku 1680 ještě město postihla morová epidemie a vše bylo dokonáno roku 1744, kdy město a jeho předměstí zničila vojska pruská.
http://cechy-jizni.webnode.cz/