Avatar uživatele
lenka.seda

Proč byl T.G. Masaryk 4krát zvolen?

Máme to sice za úkol, já nechci to napsat celé, jen takové ,,navedení,,… Protože já jsem sice našla stránku ale vůbec nevím co z toho vypsat…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Andělé před 4466 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Prezidentem Československé republiky byl zvolen kvůli své absolutní morální autoritě.
Dále:

  • prosazoval stanovisko realismu,vystupoval proti vypjatému českému nacionalismu(Ru­kopisy) a antisemitismu (hilsneriáda), usiloval o vytvoření zvláštní filozofie českých národních dějin (spisy – „Česká otázka“, „Jan Hus“, „Karel Havlíček“), prosazoval reformismus v otázkách sociálních (osmihod. pracovní doba, všeobecné hlas. právo)
  • stál v čele České strany lidové, České strany pokrokové, poslancem říšského sněmu
  • ideál humanity považoval za základní mravní ideu českosl. demokratické republiky
  • jeho polit. realismus se řídil zájmy jednotlivce i celé společnosti, řešil sociální problémy, ale neuchyloval se k pravicovému ani levicovému radikalismu
  • mravní podstatu demokracie byla pro M. neteokratická, jeho křesťanství panteistické
  • velký důraz kladl na drobnou práci, na výchovu k demokracii, na mravní výchovu na nábož. základě bez jakékoli náboženské nesnášenlivosti
  • válka pro něj byla střetnutím principu demokracie, představovaného Dohodou a teokracie Ústředních mocností.

http://www.od­maturuj.cz/zi­votopisy/tomas-garique-masaryk/

Projdi si ještě další odkaz, spíš v poslední části.
http://brnensky­.denik.cz/seri­aly/na-sve-ceste-zivotem-zmenil-masaryk-dejiny20110105.html

Vypiš jen ty myšlenky, jimž rozumíš. Nevím totiž, do které chodíš třídy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jmhad

Nejdříve zásluhy v kombinaci s tím,že lepší nebyl a pak už jen zásluhy a nikdo ho nechtěl vyšachovat,až abdikoval sám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek