lenka.seda

Proč byl T.G. Masaryk 4krát zvolen?

Máme to sice za úkol, já nechci to napsat celé, jen takové ,,navedení,,… Protože já jsem sice našla stránku ale vůbec nevím co z toho vypsat…

Nejlepší odpověď
annas

Prezidentem Československé republiky byl zvolen kvůli své absolutní morální autoritě.
Dále:

  • prosazoval stanovisko realismu,vystupoval proti vypjatému českému nacionalismu(Ru­kopisy) a antisemitismu (hilsneriáda), usiloval o vytvoření zvláštní filozofie českých národních dějin (spisy – „Česká otázka“, „Jan Hus“, „Karel Havlíček“), prosazoval reformismus v otázkách sociálních (osmihod. pracovní doba, všeobecné hlas. právo)
  • stál v čele České strany lidové, České strany pokrokové, poslancem říšského sněmu
  • ideál humanity považoval za základní mravní ideu českosl. demokratické republiky
  • jeho polit. realismus se řídil zájmy jednotlivce i celé společnosti, řešil sociální problémy, ale neuchyloval se k pravicovému ani levicovému radikalismu
  • mravní podstatu demokracie byla pro M. neteokratická, jeho křesťanství panteistické
  • velký důraz kladl na drobnou práci, na výchovu k demokracii, na mravní výchovu na nábož. základě bez jakékoli náboženské nesnášenlivosti
  • válka pro něj byla střetnutím principu demokracie, představovaného Dohodou a teokracie Ústředních mocností.

http://www.od­maturuj.cz/zi­votopisy/tomas-garique-masaryk/

Projdi si ještě další odkaz, spíš v poslední části.
http://brnensky­.denik.cz/seri­aly/na-sve-ceste-zivotem-zmenil-masaryk-dejiny20110105.html

Vypiš jen ty myšlenky, jimž rozumíš. Nevím totiž, do které chodíš třídy.

Další odpovědi
jmhad

Nejdříve zásluhy v kombinaci s tím,že lepší nebyl a pak už jen zásluhy a nikdo ho nechtěl vyšachovat,až abdikoval sám.