Proč by nemohl lékárník otevřít větší balení a pinzetou léky „přendat“ do menší krabičky a připsat pacoše a název léku?

http://zpravy­.idnes.cz/vyda­vani-leku-po-tabletach-by-stalo-miliardy-zlobi-se-lekarnici-pse-/domaci.aspx?c=A120115­_211659_domaci_jan

Nejlepší odpověď
Sůwa

Neumím si představit, jak by to lékárník stíhal, když i při prodeji celých balení je v lékárně se slušnými cenami neustále fronta. Na krabičkách je uvedena expirační doba, tak tu by musel taky dopisovat. Větší problém vidím trochu jinde. Kolik pacientů si nechá předepsat léky a pak je neužívá? Kolik lékařů předepíše léky zbytečně? Bohužel hodně. Likvidovala jsem několik pozůstalostí po starších lidech a těžko si přestavit ty hromady léků, které zbyly. Pečlivě jsem to třídila na použitelné a k likvidaci, ale… Léky k likvidaci lékárna převzít musí, ale ty použitelné je nejlépe donést do nemocnice, lékárna je dát do distribuce nemůže. Kolik lidí to takhle ale udělá? Tudy právě utíkají ty miliony, možná miliardy, v přidělování léků po tabletkách to nebude.
Na příbalový leták jsem zapomněla, ten je dost důležitý i když mi lékař říká, abych ho nečetla ☹

Další odpovědi
beer

Teoreticky by asi mohl,
jenže už by nemohl jednoduchým způsobem překonat další: název léku, exp.doba, příbalový leták, vhodná krabička, neobalované tablety by musely být nejprve obaleny tak, aby se jich mohl dotýkat rukama atd.. Takže musel by se na to připravit celý systém od výroby léků, letáků, balení, pomůcek ap. a pravděpodobně tady bude ten hlavní problém proč zatím ne.

anonym

Kdyby se vyrábělo balení po kusech,které jsou potřebné v léčbě určité nemoci,bylo by po problému.Léky,které uživáme pravidelně a dlouhodobě(do konce života)jsou mimo.

mosoj

Nelze nesouhlasit se „suwa“ !!

Ostatní je ale plácání o ničem.
O kterém léku zde mluvíte. Vždy je k dispozici balení menší a větší.
Běžně 10, 30,60,90 ks.

Pokud je to lék, nikdy se nebere jen jedna tableta.
Pokud je to analgetikum, platíte si ho sami
a těch 10 kousků neuškodí mít v zásobě. Expirační doby jsou dlouhé !!

Daleko větším problémem jsou ceny léků v tržním prostředí, které tržní není !!!