reika

Proč buchty nejdou od sebe?

Zdravím všechny. Prosím o radu. Upekla jsem ČESKÉ BUCHTY (Honzovy), ale těžko jsem je od sebe oddělávala. Nevíte, čím to může být? – Dobře jsem je promazávala rozpuštěným máslem. Potom jsem je ale nechala ještě asi 3/4 h kynout na plechu. Není to tím? Jak to děláte vy, aby šly pěkně od sebe? Díky.

barbakan = rozdělávám je vychladlé.

Nejlepší odpověď
GM

Promazávám rozpuštěným sádlem a ještě se mi nestalo, aby buchty nešly od sebe.

Další odpovědi
anonym

Jsou Honzovky, když je rozděláváš, teplé?

Tak to se divím. U nás se to dělá tak, jak píše GM, rozděláváme je vychladlé a jsou OK. Možná máš jiný recept, nevím, nedokáži ti poradit, ale co, i tak je to jedlé, ne? 😁

JájsemRaibek

reiko, buď ráda, že nejdou jen on sebe. To já, když peču, tak jsem rád, když to vůbec jde z pekáče. Dokonce se mi povedlo vpéct a spálit ten pečící papír do štoly a to jsem dělal podle návodu :D

GM

JájsemReibek – asi málo mažeš.