Fred

Proc britva? (Occamova)

Occamova břitva
Popperova břitva
Humeova břitva
Znate? Jestli ne, vysvetleni je na wikine, ale vite nekdo proc britva? Me nic nenapada… ☹

Nejlepší odpověď
anonym

tak jsem to zkoušela najít na všech možných stránkách a opravdu nikde není uvedeno proč právě břitva,snad jen proto že pravda byla církví tak umocnována a měla být ostrá jinak nevím

Další odpovědi
Mili @

Termín Occamova břitva je metodický filosofický princip, který říká, že pro vysvětlování určitého jevu nemá být používáno více argumentů, …
Occamova břitva je zásada, podle které má mezi obdobně “silnými” vysvětleními přednost to nejjednodušší

  • asi břitvou ořezat to nepodstatné.....