Avatar uživatele
Klarisa

Proč berou lidem invalidní důchody?

Dnes mojí plně invalidní kamarádce snížili důchod na 2 stupeň,je z toho zoufalá a chce si přivydělat,ale neví kde sehnat práci.Je to hrůza,stát neví jak by nás obral,tak se zaměřil na nemocné lidi.Já sama jsem si žádala o důchod a nevěřím,že ho dostanu.To nevím pak co budu dělat,třeba se toho ani nedožiju.Už mě opravdu nebaví žít v tomhle světě.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, anonym před 5091 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
NickD

Souhlasím s ReHu.
Smutné je,že ti co pomoc opravdu potřebují-těm ji berou.
A ti co jsou schopni alespoň částečně se postarat-májí pořát zajištěnou pomoc.

Osobně znám obě skupiny a je to až k pláči.4lověk,kte­rý je schopen se zabezpečit a pracovat,má plný důchod.Do toho má ale i vlastní firmu a vydělává opravdu velké peníze.Osobně mu to přeji,ale nechápu,jak může dostávat ještě „simbolický“ důchod.

Hlavně,že poslancům nic nechybí.Touto cestou dopadneme jak v Řecku…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Není sama, znám takových lidí víc.
Stát prostě nemá kde brát.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

Od nového roku byly stanoveny tři stupně invalidního důchodu (1., 2. a 3.) nemísto původních dvou (částečný a plný). Pokud měl člověk dřív plný, tak ho snížili na částečný nebo z částečného odebrali. Původně stanovené ID platí i nadále až do doby nového přezkoumání zdravot. stavu posudkovým lékařem při OSSZ nebo PSSZ.
Nechci hodnotit zda je to dobré či špatné, ale pokud někdo byl nemocný dříve jen málo, nedostal nic. Nyní má větší šanci být zařazen do 1. skupiny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek