Klarisa

Proč berou lidem invalidní důchody?

Dnes mojí plně invalidní kamarádce snížili důchod na 2 stupeň,je z toho zoufalá a chce si přivydělat,ale neví kde sehnat práci.Je to hrůza,stát neví jak by nás obral,tak se zaměřil na nemocné lidi.Já sama jsem si žádala o důchod a nevěřím,že ho dostanu.To nevím pak co budu dělat,třeba se toho ani nedožiju.Už mě opravdu nebaví žít v tomhle světě.

Nejlepší odpověď
NickD

Souhlasím s ReHu.
Smutné je,že ti co pomoc opravdu potřebují-těm ji berou.
A ti co jsou schopni alespoň částečně se postarat-májí pořát zajištěnou pomoc.

Osobně znám obě skupiny a je to až k pláči.4lověk,kte­rý je schopen se zabezpečit a pracovat,má plný důchod.Do toho má ale i vlastní firmu a vydělává opravdu velké peníze.Osobně mu to přeji,ale nechápu,jak může dostávat ještě „simbolický“ důchod.

Hlavně,že poslancům nic nechybí.Touto cestou dopadneme jak v Řecku…

Další odpovědi
ReHu

Není sama, znám takových lidí víc.
Stát prostě nemá kde brát.

Miroslavst

Od nového roku byly stanoveny tři stupně invalidního důchodu (1., 2. a 3.) nemísto původních dvou (částečný a plný). Pokud měl člověk dřív plný, tak ho snížili na částečný nebo z částečného odebrali. Původně stanovené ID platí i nadále až do doby nového přezkoumání zdravot. stavu posudkovým lékařem při OSSZ nebo PSSZ.
Nechci hodnotit zda je to dobré či špatné, ale pokud někdo byl nemocný dříve jen málo, nedostal nic. Nyní má větší šanci být zařazen do 1. skupiny.