dmatejek777

Proč bere prezident tolik peněz?(přes 300 tisíc). Vždyť ta jeho práce není tak náročná.

Popeláři berou přitom 8000.- a jejich práce je mnohem náročnější.

Nejlepší odpověď
ladaadal

Zdá se mi to přiměřené

S kolika prezidenty se znáš tak blízce, že ti vyprávěli o náročnosti jejich práce? Nebo jak jsi dospěl k názoru, že je míň náročná? To, že nezvedá těžká břemena ještě neznamená, že není z práce utahaný. I taková mzdová účetní sedí celý den jen na židli a ťuká si do kláves, ale věř mi, že z práce jde utahaná jako kotě. Stejně jako popelář, havíř nebo manažer.

Další odpovědi
led

Zdá se mi to přiměřené

Práca prezidenta nespočíva len v tej verejne viditeľnej práci. Musí preštudovať aj množstvo rôznych dokumentov a rozhodnúť. Má síce poradný orgán, ktorý mu pomáha v činnosti, ale ťažisko rozhodnutia a zodpovednosti je na ňom. Okrem toho musí neustále s niekym jednať, nebyť sám sebou, ale byť predstaviteľom štátu (to znamená svoj súkromný názor skryť, ak je potrebný štátuprospešný názor iný než vlastný). Každé ráno si nasadí masku prezidenta a pod drobnohľadom médií, politikov a ich spolupracovníkov (a neustálym dozorom ochranky) ju nosí až do neskorých nočných hodín, keď opäť sa na pár hodín oddychu stáva sám sebou, (ak mu nezazvoní telefón)…

Zdá sa vam táto práca veľmi finančne hodnotená?

  • Skúste si ju, aspoň cvične,

ráno okamžite po zobudení preštudujte tlač, aj nezáživné suché dokumenty, rýchlo lebo čas beží a vláda, pardon, rodinní príslušníci čakajú na pozdravy a rozdelenie úloh. Potom venujte pohľad ďalším dokumentom, priateľsky sa porozprávajte s domovníčkou (ktorá vám je strašne nepríjemná), pozdravte smetiarov, v napchatom autobuse s úsmevom bete opilecký dych na krk, či „vôňu“ nositeľky svetovej ceny hnusu za makeup, v práci nepozerajte na hodinky ale pozitívne berte problémy a rytmus práce. Rýchlo… pre deti do školy, zhodnotiť ich činnosť cez deň, pozrieť zprávy, prečítať noviny na internete, preštudovať ďalšie dokumenty, pozor, večer je stretnutie s tou nepríjemnou z 5.poschodia, už došla… s úsmevom ju privítať, popýtať sa na zdravie rodiny, psa a rôzneho príbuzenstva (bodaj by …) a po polhodine zbytočných rečí rozlúčka so žiarivým úsmevom. Konečne…oddych… noc… 3.hodina v noci telefon… „sused búcha vám okno, nemôžte si ho zatvoriť? Aha, to nie je vaše… prepáčte, dobrú noc“… 5:00 budíček a znova kolotoč ako deň predtým…
Tak čo, skúsite si takúto malú simuláciu? Pritom ste neustále obklopení ľuďmi.

„Nezřídka panuje představa o tom, jak je kdo šťastný jen proto, že se těší úspěchu, slávě, bohatství, či čemukoliv jinému, co se v očích většiny jeví úžasné, báječné, pohádkové krásné… a čeho se jim zpravidla nedostává. Ovšem ti, co uvízli v pasti iluze, už nemají potuchy, co se nachází za tím „skvělým“ obalem. Zda tam opravdu křepčí štěstí. Někdy ano, jindy ne.
Jako lidé jsme výborně uzpůsobeni klamat. Například řeč. Dokonalý nástroj ke lhaní. Perfektně kontrolujeme mimiku i postoj těla. Dokážeme ovládnout výraz v obličeji během pětiny sekundy! Jsme-li v tomhle vážně dobří a netoužíme světu otevřít své nitro, mají jeho (d)obyvatelé mizivé vyhlídky na úspěch. Kromě toho se dnešní společnost, orientovaná na zisk a výkon, ani nepídí po tom, jak se kdo cítí, co prožívá, jaké věci se mu honí hlavou… Nikoho to nezajímá. Proč taky?“…

zzzzz

Zdá se mi to přiměřené

Nevadí mi když má státní úředník vysoký plat. Vadí mi, když houby dělá a ještě krade. Pokud to bude prezident reprezentativní, za kterého se nebudu muset stydět, ať bere i milion. Když děláš anketu, dej tam i „jiná možnost“!!!!!

zjentek

Bere strašně moc

je to přeci standardní trend, mít obrovské zisky za hov– ..předpokládám, že presidenta uvádíš za příklad celé gigantické skupiny. A ti samí lidé budou stát s otevřenýma pusama, až se to celé zhroutí. Oni už dnes vůbec nevědí, co mají dělat ..za ty peníze ,)

  • ledaadal, co popisuješ není utahanost, to je zase něco jiného. A z toho stavu jim pomůže zase jedině fyz. utahanost, nebo potom psycholog

marci1

Zdá se mi to přiměřené

Doplňuji:
Jelikož je hlavou státu, musí reprezentovat. Vykonávat funkci prezidenta je dle mého názoru velmi těžké, klade vysoké nároky na psychické i fyzické možnosti této osoby. Samozřejmě nemá žádné soukromí. Rozhodně bych prezidentkou nechtěla být.

LysoňXXX

Zdá se mi to přiměřené

Kde si na to byl, že popelář má 8000Kč ? Popelář by za „osmičku“ ani nevylezl z postele..

Andre5000

Zdá se mi to přiměřené

Omlouvám se, ale odpovím otázkou. Myslíš si, že by někdo dělal prezidenta za osm tisíc měsíčně?

Godxon 1

Bere strašně moc

mosoj

Zdá se mi to přiměřené

Typicky české kydy, které nerozlišují plat a zlodějnu.

led

citát je vybratý z článku
Tomáš Zářecký:Kousek klauna si v sobě nosí každý z nás