Jiří Jánský

Proč bělají většinou kolem 33. roku fousy?

Nejlepší odpověď
annas

Jak jste na to přišel?

Vlasy i vousy mohou zešedivět mezi 30. a 34. rokem, u někoho dříve, u jiných i později. Ale že by se šediny objevily přesně v letech, která se nazývají Kristova léta?

U každého člověka je to jinak.

"Šedivění vlasů je způsobeno ztrátou melaninu z vlasové kůry. Je to přirozený proces spojený se stářím. Lesk šedivých vlasů je způsobem bublinkami vzduchu, které vnikají mezi buňky vlasu.

Šedivění vlasů se objevuje mezi 30. až 40. rokem života. Jako první začínají zpravidla šedivět skráně a postupně i vlasy na vrcholu hlavy. Jako poslední jsou postiženy vlasy v zátylku."

Vousy a ostatní ochlupení těla ztrácí barvu zpravidla také později než vlasy."

http://www.vla­sy.cz/barva-a-sediveni-vlasu/

Jste-li kuřák, tak se vás týká i tato informace.

"Pokud se děsíte prošedivělé brady, měli byste spíš než holení omezit kouření. Výzkum z roku 2008, jehož výsledky zveřejnil magazín British Medical Journal, totiž ukázal, že u kuřáků se vyskytuje šedivění čtyřikrát častěji než u mužů, kteří nekouří. Kromě předčasného zešedivění trpí kuřáci mnohem víc také předčasnou ztrátou vlasů. Jestliže chcete předčasnému zešedivění předejít, přestaňte s kouřením co nejdříve. Vědci upozorňují, že jakmile vlasy jednou zešediví, už se ke své původní barvě nikdy nevrátí.

Zdroj: http://xman.id­nes.cz/myty-o-holeni-00l-/xman-styl.aspx?c=A120726­_121939_xman-styl_fro

Jinak na téma šedivění vlasů je v archivu několik otázek.

Další odpovědi
Drap

Je to nesmysl. Někdo začne šedivět ve dvaceti a někdo v šedesáti nemá jediný šedý vlas ani vous.