Heřman

Proč auto při jízdě cuká?

Čím vyšší otáčky tak auto cuká. Při nižších otáčkách auto jede v pořádku ale to cukání trvá asi 10km nepřerušované jízdy bez vypnutí motoru. Čím to může být způsobené. Mám opel astra 1.6 ročník 95 na benzín.

Nejlepší odpověď
Lamalam

To může mít řadu příčin, přesně ti to řeknou v servisu. Obvykle bývá problém na straně přívodu paliva, u zážehových motorů může být chybka i v zapalování.

Další odpovědi
gecco

Asi máš cukavou nohu…
😁
Bez infomace o motoru odhaduju na ojetý vstřikovač – ale čertví, třeba máš historický kompresorem přeplňovaný motor s karbecem…
___________
Vyměň svíčky a kabely k nim…
Pokud to nepomůže, dej to do servisu – pravděpodobně některý (možná všechny) z vstřikovačů došel na konec své životní dráhy…

tforro

Auto máš jaký. Na co jezdí? Benzín, nafta, CNG,LPG, elektřina, vodík, nebo dřevo-uhlí-pára?

Jinak všeobecně by to mohl být ucpaný palivový filtr. Když je nízká spotřeba, tak ještě stačí dodávat palivo, ale jak s otáčky motoru spotřeba stoupá, tak už třeba nemusí…

A ještě jsem si vzpoměl, že se takle projevovalo auto, který mělo ucpaný a vysypaný katalizátor.