talka

Proč asi nestárnou lidské orgány stejně?

Snad téměř všechny se zmenšují (třeba obratle/postava), ale kůže se nescvrkává a krabatí se.

Nejlepší odpověď
da ny

„Tak jako každý orgán v těle i lidská kůže se postupem času mění. Na rozdíl od jiných orgánů však procesy stárnutí kůže můžeme pozorovat bez náročných vyšetřovacích metod. Kůže je také jedním z orgánů, který nám velmi zřetelně ve zralém věku předloží účet za to, jak jsme se k pokožce chovali v mládí“

" Klinické projevy stárnutí kůže a kožních adnex
Senilní ATROFIE kůže: Běžný projev involučních procesů. Na míře jejího vyjádření se podílí faktory genetické, hormonální, pracovní, vliv UV záření a další. Klinický obraz se zvolna vyvíjí od 40. roku věku. Vzhled kůže se přirovnává k pomačkanému cigaretovému papíru. Je velmi jemná, citlivá, suchá, často ji provází pruritus. V kůži klesá obsah vody, kyseliny hyaluronové, síry a dalších látek. "
zdroj: http://zdravi­.e15.cz/clanek/ses­tra/projevy-starnuti-kuze-448178

Další odpovědi
Drap

Proto, že každý je jiný. Nemůžeš počítat jablka a hrušky dohromady.