Michal Kole

Proč armáda hned po každém cvičení střelby, neprohledá dopadové územi na nevybuchlou pyrotechniku ?

Viz reportáž zpravodajském kanálu a portálu ČT24, veřejnoprávní České televize http://www.ces­katelevize.cz/ct24/re­giony/203059-pyrotechnici-prohledavaji-brdy/

I na vojesnký prostor se může dostat při nějaké „špatné souhře“ náhod i civilista a může nastat malér, když něco bouchne.

Odpovědi
Emefej

Ono se to většinou dělá, každý kus munice se během ostrých střeleb eviduje a pochopitelně se sledují i zásahy. Po skončení střeleb je povinností řídícího střeleb zabezpečit nevybuchlou munici, ale občas se něco, z různých důvodů „nenajde“. Odsloužil jsem v ČSLA a později v AČR celkem 19 let a několika střeleb jsem se zúčastnil. Nevím jak v Jíncích, ale na Doupově jsme se vždy snažili všechno najít a zlikvidovat.

Drap

Protože by to bylo technicky a časově velmi náročné a taky drahé