annas

Proč aplikace Internet Explorer blokuje použití některých ovládacích prvků ActiveX?

Je dobré tento doplněk stáhnout? Odkud?
Doplňuji:
Děkuji. Mozilla to nedělá,proto některé stránky budu otvírat tam.

Nejlepší odpověď
josef.sabl

Protože prvky ActiveX mají takový přístup ke zdrojům vašeho počítače, který není slučitelný s bezpečím a zachováním soukromí.

Kdyby byly všechny ActiveX automaticky a bez vědomí uživatele povolené. Mohl by kterýkoli majitel internetových stránek bez problémů získávat informace z vašeho počítače, případně ho ovládnout.

Proto byste měli vždy povolovat ActiveX pouze na stránkách, kterým důvěrujete.

Ideálně nepovolovat vůbec a ještě lépe nepoužívat prohlížeč, který tuto technologii používá, protože to představuje bezpečnostní riziko.