zjentek

Proč antiparazitární?

proč mě google nabízí přehršle výše jmenovanejch výrazů?
Hledám antiparazitní přípravky ..tohle jsou zase nějaký jiný?
Doplňuji:
annas: to jsem si myslel, děkuji ..jsem jenom zvědav, komu ty antiparazitární obojky a pipety, kterých je plný internet, potlačí nemoci, způsobené parazity

Nejlepší odpověď
annas

Podle internetové jazykové příručky:
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=parazitn%C3%AD+&Hle­dej=Hledej

„Parazitární = význam: způsobený, vyvolaný parazity..
Parazitní – cizopasnický, cizopasný; parazitní živočich; parazitní houby; parazitní slova; parazitní sopečný kužel. Poznámky k heslu: v některých spojeních je synonymní se slovem parazitický“
--

Vidím to takto podle významu slov. : Antiparazitní obojek chrání zvíře před klíšťaty, blechami, komáry atd., takže se případné „jedy“ nevstřebají do krve.

Antiparazitární obojek by zvířata chránil proti chorobám, parazitnímu onemocnění, které by vyvolalo klíště atd., kdyby zvíře nemělo anitiparazitní obojek. Každé klíště nemusí vyvolat chorobu.