vivatisCZ

Proč Američané mají většinou Apple?

Zajímalo by mně proč mají Američané vždy značku Apple. Neviděl jsem snad žádnej americkej film kde by byl počítač od jiné značky než Apple. A prý to není jenom ve filmech prý to tak je i v reálu.

Nejlepší odpověď
marci1

Protože Apple je americká a kvalitní značka.

Další odpovědi
Beer4Real

Přece by si Američan, jakožto obyvatel nejlepší země světa podle Obamy nekoupil nějaký ubohý laptop s windowsem za pár tisíc.
Jenom to co má jabko a cenu nad tisíc dolarů je pro ně přijatelné.
Doplňuji:
o HW vůbec nejde, koupíš mnohem výkonější stroje o několik tisíc levněj, ale je to jejich styl a donést třeba do školy laptop s windowsem je pro ně obrovská potupa.

anonym

Je to tak i v reálu…
😉
Zřejmě má v USA Apple lepší marketing (lépe zacílený), než MS (o HW až tak nejde).

Lamalam

Proč tomu tak je nevím, ale je to pravda, nejedná se pouze o libůstku filmařů. V USA jsem byla rok a jiný počítač než s jablkem, jsem viděla jenom dvakrát.

led

To, čo vidíte vo filme, nemusí byť skutočnosť.
Veľakrát v tom hrá obľubenosť konkrétnej značky u producenta, výtvarníka, režiséra, ale i príspevok – sponzorstvo od danej firmy. Veď je to pre ňu reklama, nenápadne dostať do podvedomia divákov, aký fantastický výrobok ich firmy, používajú ich obľúbení hrdinovia.
V skutočnosti je to asi tak 50/50%
Spomeňte len na Akty X, kde hlavné postavy používalli na komunikáciu čiernu rozklápaciu briketku s výsuvnou anténou, telefon Motorola s pohotovostnou životnosťou 11 hodín, akoby žiadny iný nejestvoval.
Reklama sú peniaze…
Doplňuji:
Nedá sa presne určiť táto značka je lepšia, alebo táto je lepšia. Každý systém má svoje klady a zápory. Jeden je dobrý na to, druhý zas na ono. Je to len otázka marketingu a prestíže.
Skúste napríklad dnes vytiahnúť telefon stllačítkami a nie s dotykovým displayom, veď vy nie ste ani človek… A pritom aj to používanie tlačítiek má svoje čaro, pre niekoho, kto nepotrebuje šúchať obrazovku.

suaeda

Převaha značky Apple je vidět i nedaleko od nás. Když jsem občas cestoval vlakem jak v Německu tak ve Švýcarsku tak jsem viděl nejen u mladých, ale i u starších lidí většinou jen notebooky Apple. Počítačů s OS od Microsoftu jsem moc neviděl. Výrobky od Apple jsou kvalitnější a výkonnější stroje, kde si firma při výrobě hlídá kvalitu Bohužel pro našince je také o dost dražší než běžné počítače pořízené u nás.

Emefej

Vyšší obliba Apple vychází z historických okolností. V době nástupu domácích počítačů v počítačově rozvinutých zemích nabízel Apple myší ovládaný operační systém s grafickým uživatelským prostředím a s částečnou podporou multimédii, na počítačích standardu IBM běžel v té době MS-DOS s příkazovým řádkem.

Lamalam

led – není to 50 na 50%. Je to odhadem tak 99 na 1 ve prospěch Apple. Alespoň na Aljašce. PC na platformě IBM jsem viděla pouze ve veřejné knihovně, tam jim běžela databáze e rezervační systém pod DOSem a jeden počítač s Win měla moje spolubydlící Finka.

led

Súhlasím, aj v Hornej Dolnej, kde majú 1 počítač Aple to Aple vyhralo.
Nedá sa hodnotiť podľa jednej úzkej oblasti. A ako som písala je to aj otázka prestíže. To akoby ste porovnávali medzi českým aj slovenským vrcholovým menežmentom značky áut, škodovky by to prehrali a pritom táto značka je v ČR a SR najviac zastúpená.
Rôzne štatistiky na to isté – rôzne vysledky.