Avatar uživatele
vivatisCZ

Proč Američané mají většinou Apple?

Zajímalo by mně proč mají Američané vždy značku Apple. Neviděl jsem snad žádnej americkej film kde by byl počítač od jiné značky než Apple. A prý to není jenom ve filmech prý to tak je i v reálu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, Beer4Real, gagaga, marci1, anonym před 3735 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Protože Apple je americká a kvalitní značka.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Beer4Real

Přece by si Američan, jakožto obyvatel nejlepší země světa podle Obamy nekoupil nějaký ubohý laptop s windowsem za pár tisíc.
Jenom to co má jabko a cenu nad tisíc dolarů je pro ně přijatelné.
Doplňuji:
o HW vůbec nejde, koupíš mnohem výkonější stroje o několik tisíc levněj, ale je to jejich styl a donést třeba do školy laptop s windowsem je pro ně obrovská potupa.

Upravil/a: Beer4Real

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Je to tak i v reálu…
😉
Zřejmě má v USA Apple lepší marketing (lépe zacílený), než MS (o HW až tak nejde).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Proč tomu tak je nevím, ale je to pravda, nejedná se pouze o libůstku filmařů. V USA jsem byla rok a jiný počítač než s jablkem, jsem viděla jenom dvakrát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

To, čo vidíte vo filme, nemusí byť skutočnosť.
Veľakrát v tom hrá obľubenosť konkrétnej značky u producenta, výtvarníka, režiséra, ale i príspevok – sponzorstvo od danej firmy. Veď je to pre ňu reklama, nenápadne dostať do podvedomia divákov, aký fantastický výrobok ich firmy, používajú ich obľúbení hrdinovia.
V skutočnosti je to asi tak 50/50%
Spomeňte len na Akty X, kde hlavné postavy používalli na komunikáciu čiernu rozklápaciu briketku s výsuvnou anténou, telefon Motorola s pohotovostnou životnosťou 11 hodín, akoby žiadny iný nejestvoval.
Reklama sú peniaze…
Doplňuji:
Nedá sa presne určiť táto značka je lepšia, alebo táto je lepšia. Každý systém má svoje klady a zápory. Jeden je dobrý na to, druhý zas na ono. Je to len otázka marketingu a prestíže.
Skúste napríklad dnes vytiahnúť telefon stllačítkami a nie s dotykovým displayom, veď vy nie ste ani človek… A pritom aj to používanie tlačítiek má svoje čaro, pre niekoho, kto nepotrebuje šúchať obrazovku.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Převaha značky Apple je vidět i nedaleko od nás. Když jsem občas cestoval vlakem jak v Německu tak ve Švýcarsku tak jsem viděl nejen u mladých, ale i u starších lidí většinou jen notebooky Apple. Počítačů s OS od Microsoftu jsem moc neviděl. Výrobky od Apple jsou kvalitnější a výkonnější stroje, kde si firma při výrobě hlídá kvalitu Bohužel pro našince je také o dost dražší než běžné počítače pořízené u nás.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Vyšší obliba Apple vychází z historických okolností. V době nástupu domácích počítačů v počítačově rozvinutých zemích nabízel Apple myší ovládaný operační systém s grafickým uživatelským prostředím a s částečnou podporou multimédii, na počítačích standardu IBM běžel v té době MS-DOS s příkazovým řádkem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lamalam

led – není to 50 na 50%. Je to odhadem tak 99 na 1 ve prospěch Apple. Alespoň na Aljašce. PC na platformě IBM jsem viděla pouze ve veřejné knihovně, tam jim běžela databáze e rezervační systém pod DOSem a jeden počítač s Win měla moje spolubydlící Finka.

před 3735 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Súhlasím, aj v Hornej Dolnej, kde majú 1 počítač Aple to Aple vyhralo.
Nedá sa hodnotiť podľa jednej úzkej oblasti. A ako som písala je to aj otázka prestíže. To akoby ste porovnávali medzi českým aj slovenským vrcholovým menežmentom značky áut, škodovky by to prehrali a pritom táto značka je v ČR a SR najviac zastúpená.
Rôzne štatistiky na to isté – rôzne vysledky.

před 3735 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Cestování