Fyzik

Proč Američané mají na všechno zkratky, a navíc hloupé?

Konkrétně mě dnes vytočila marsovská geofyzikální sonda InSight (Interior Exploration using Seismic Investigations, Geodesy and Heat Transport). Proč? Proč ji prostě nepojmenují InSight?
Doplňuji:
Problém je, že výraz Interior Exploration using Seismic Investigations, Geodesy and Heat Transport je nesmysl a navíc ta zkratka na to ani pořádně nesedí :) Já jen třeba jestli tohle „zkracování“ nemá nějakou historii, kdo to vymyslel a jaký to má hlubší význam.

Nejlepší odpověď
gecco

Protože si libují v okázalosti…
😉
Ostatně – nejsou sami, namátkou SKOT → Střední KOlový Transportér…

Další odpovědi
Lamalam

Libují si v tom nejenom Američané, třeba libozvučné slovo Gulag rozhodně nepochází od Američanů?

mokrygorky

A proč by ne? Tobě by se to chtělo psát?

bububabu

Protože nemají tebe.