zjentek

proč alopatická medicína rozlišuje internu a plicní?

..takhle, při nějaké polymorbiditě, musíte obejít dvoje dveře a zaplatit dvoje poplatky, nestačila by interna?

Nejlepší odpověď
Pájo

Vnitřní lékařství je jedním ze základních (nechirurgických) oborů klinické medicíny.
Léčbu respiračních nemocí a TBC (= plicní) je třeba brát jako jeho užší specializaci.

Při neznalosti Vás mohou napadnout asi jen ty dvoje poplatky…