Nicoll123

Proč Adolf Hitler posílal lidi do koncentračních táborů?

Nejlepší odpověď
Drap

Otázku nelze tak lehce zodpovědět. Koncentráky byly jako pracovní a vyhlazovací tábory kam tato zvrácená ideologie umisťovala nepohodlné.

Další odpovědi
huxa

Odpovím nezaujatě bez dalších dodatků-aby se zbavil, nejlépe zabil, lidi, kteří ohrožovali režim, který zastával a jinak ty, které jeho režim odsuzoval.

Kelt

Koncentrační tábory byli i v jiných zemích, nejen v Německu. Například Gulag, Jugoslávie a pod. Možná to mělo jiný název, ale stejný účel – levná pracovní síla, likvidace nevhodných podle vládnoucí vrstvy.

postcd

asi věřil že to bude prospěšné pro někoho jiného, například tu jeho Árijskou rasu. Asi věřil že jsou méněcenní ti co tam posílal. A nebo další možnost. věřil že to tak chce někdo jiný (někdo s „hůry“). možná

Larissa

Pro zbavení těch, co mu nesedli. Nezdálo se mu blbé „skoro“ vyhubit nějakou rasu kvůli špatnému zážitku v dětství. A ty, kterým se na jeho jednání něco nezdálo, skončili taky tak.

bolak

Nenašel pro ně jiný uplatnění.

emamamisu

protože podle některých nevětšinových názorů si Židé myslí, že jsou vyvoleným národem. také spousta židů vlastnila nemalý majetek a rozhodovali o velkých věcech. v podstatě po celá pokolení je zdrojem rozepře boj o moc a území.

zajímavostí je, že Hitler jako chudý student ve Vídni prodával židům vlastnící krámek s veteší svoje ručně malované pohledy Vídně. nikdo je ovšem nekupoval, ale majitelé je i tak od něj brali. (poznatek z knihy Hitlerova Vídeň od Brigitte Hamannové).