_AdiiQ_

Proč a jak vzniká bublina?

Prostě ůplně normáální bublina…díííky :)

Nejlepší odpověď
panenka

nerozumíme tvé otázce uprav větu nebo se zeptej co konkrétně chceš vědět pak ti odpovíme

Další odpovědi
LuciJe

Protože se plyn (obvykle vzduch) dostane do materiálu s větší hustotou.

Rici

Ahoj. Jde o tzv. kapilární jevy, které se nejvíce projevují na rozhraní dvou různých látek. Tvar bubliny vzniká vlivem povrchového napětí, protože síla má směr tečny k povrchu ⇒ koule. Každá molekula působí na okolní molekuly přitažlivými silamy. Výsledkem těchto sil jsou např. kapilárni deprese, či kapilárni elevace. Více třeba zde:http://www.vy­sokeskoly.cz/ma­turitniotazky/o­tazky/fyzika/Ka­paliny.htm