Matthew

Proč 3D obraz využívá zejména červenou, modrou a bílou barvu ??? :)

Viz: www.ezalblaroc­.files.wordpres­s.com/2012/06­/art_institute_of_chi­cago_lion_sta­tue_anaglyph_ste­reo1.jpg

Odpovědi
anonym

Je to druh softwarového 3D efektu které tu byl jako první. Jeho výhoda je že nemusíte mít 3D akceleraci jako mnohých grafických čipů. Obraz se skládá většinou z barvy červené (red) a modré (cyan).
Tato technologie se jmenuje 3D Anaglyph.

Pro lepší 3D efekt je nutné navštívit IMAX který pouští dva totožné filmy přičemž jeden jde o pár sekund později.

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/A­naglyph_3D