Acex187xcz

Problemy z diskem při zápnuté aplikaci ?

mam pocit že mi odešel zdroj disk mi beži na critickem stavu 95% když neco dělam v klidnem stavu 0–2% tak se chci zeptat co se vyplati nebo co je spravne si kupit zdroj nebo desku neco z toho mi odešlo a jesly desku tak co vše k te desce musim ješte kupit ???

Nejlepší odpověď
Arne1

Pokud máš dojem, že je vadný disk tak jej doporučuji otestovat. Dobrý nástroj je například HDDSCAN (www.Hddscan.com) – samozřejmě testovat nedestruktivně ! Pokud tam budou oblasti s velkými problémy při čtení tak bude lepší koupit nový. To co píšeš skutečně může mít příčinu ve vadné oblasti disku, kterou se systém snaží znovu a znovu číst. Pokud je vadný jen kousek někde na začátku, tak by se dal operační systém posunout aby do této oblasti nezasahoval. Podle tvé otázky soudím, že jsi naprostý laik tak by to chtělo požádat o pomoc někoho zkušeného.

Pokud by byl vadný zdroj, tak bys to poznal – počítač by nešel zapnout, nebo by se zapínal jen někdy. Obdobně i základní deska – pokud je starší jak 5 let, tak by tam mohly odcházet kurvítka která tam výrobci dávají pro omezení životnosti. Ale to neposoudíš jako laik, od toho jsou odborníci.

Zdroj: nečerpal

Další odpovědi
Quimby

CO????
Plácáš věci dohromady, takže přeformuluj otázku a přečti si ji po sobě.

Nechápu co má podle tebe společnýho disk, deska a zdroj…navíc, snad je dobře, že disk běží na plno, když má, ne?