Krčálek

problémy se známkamy

Mně nejde vůbec matika, ale jinak v odstatních předmět nemám problémy. A ji kdybych měl na každý den nějaké doučování tak to prostě nepochopím. Tak že se vás ptám. Nemáte nějakou radu jak pochopit matiku?

Nejlepší odpověď
venkovan

Já bych to tak tragicky neviděl. Vymaž si z hlavy, že ti matematiky nejde, ale jinak v ostatních předmětech nemáš problémy a budeš v pohodě.
Protože v nadpise předpokládám, že nejde o překlep, ale o chybu. Takže nějaký ten problémek bude i v češtině a zřejmě i jinde, a pokud sečteš 3 + 2, tak v základu ti jde i matematika.
Matematika není nic jiného než několik pouček, a trocha logického myšlení. A potom neochota najít způsob, jak ji pochopit.
Takže, přestaň se bát, ale zkus třeba zábavnou výuku.

Další odpovědi
anonym

Existuje prostá rada – otevřít svou mysl a nepsat tady, že matiku nikdy nepochopíš. Matematika je o logickém myšlení. Hodně záleží na učiteli, jak ji umí žákům podat. Chce to najít něco, kde látku pochopíš, a přijdeš na to, že to dává smysl. Potom nepolevit a snažit se dostávat do tajů matiky i zpětně. Pro začátek doporučuji se látku nabiflovat tak, že i o půlnoci budeš schopný správně odpovídat. Matematika je předmět, kde nejvíc chybí zpětné vazby. Pokud jsi něco nepochopil dříve a neotravoval jsi učitelku kvůli vysvětlení, těžko se Ti navazuje. Rada pro příště: Když učivu nerozumím, musí mi ho někdo vysvětlit. Jiná možnost není. Držím palce. Věř si a ono to zabere.
Doplňuji:
Ještě drobná pomůcka k té kritizované češtině – když si nejsi jistý správnou koncovkou, tak si k podstatnému jménu přiřaď příslušný tvar zájmene Ty. Pak bys napsal Ty problémy s těmi známkami. Pravidlo je, že i,y v koncovce zájmene se musí shodovat s i,y u podstatného jména. A klid, kritici mají ve svých textech taky chyby.

Nikkol

Učit se , učit se, učit se. Jinak vypadá to, že je třeba zapracovat o na češtině 🙂

Mapel

Matematika je logické myšlení. Pokud ho nemáš, tak je těžké se naučit matematiku. Nás učili jednu věc. Nebiflujte se, ale snažte si vše odvodit. Řídím se tím celý život a nemám problém. V současné době je to nutné, protože příjdeš do styku s mnoha neznámými věcmi, nebo problémy, které musíš vyřešit a nikde návod na ten konkrétní případ není.

Conchus

Pozoruji, že ti nejde ani česká gramatika. Myslím si, že základní problém je v tom, že se nesnažíš a říkáš, že ti matematika nejde, protože to teď říká každý lenoch.