Irisa

Problémy s rovnátky a saxofonem

Ahoj, nevíte, jestli je problém hrát na saxofon se stálými rovnátky nahoře i dole? Smí se hrát?
Doplňuji:
protože saxofon vydává vibrace, diky kterým ten zvuk vzniká, tak se ptám, jestli ty vibrace třeba nebolí nebo něco nenarušují…
PS: Vtipy si prosím nechte pro sebe -_-

Nejlepší odpověď
anonym

Čistě teoreticky (nehraju ani nemám rovnátka) – hubička se při hraní svírá rty, nikoli zuby, takže nevidím nejmenší problém v hraní na saxík i s rovnátky (pokud tato nezavazí natolik, aby hráč hubičku nemohl správně rty ´uchopit´).
Když mluvíš nebo hvízdáš, také v ústech vibruje zvuk.

Další odpovědi
klob1

Myslím,že může,proč by ne?

Ivettt

Ano , muže :)