Mucillinka

Problémy s reklamací mobilu.

CO se teď bude dít? Mám rok starý mobil zakoupený od jednoho z operátorů. U mobilu přstala svít qwerty klávesnice, „sekal se“, někdy nešel zapnout, je slabá baterie. Jelikož nejsem z velkého města a do Prahy nejezdím, byla jsem nucena mobil poslat poštou. Druhý den mi od společnosti přišel email, že mobil přišel prasklý v jednom horním a v jednom dolním rohu, a pokud tyto vady nepotvrdím, mobil mi nevyreklamují. Mobil je rok používaný, tudíž nevypadá jako nový, ale prasklý nikde nebyl a balík jsem myslím pořádně zabalila. Teď nevím, co se bude dít a na co mám jako zákazník právo. Mobil má hodnotu kolem 4 tisíc korun přibližně a je škoda ho vyhodit. Máte někdo podobné zkušenosti nebo poradíte co s tím? Děkuji

Nejlepší odpověď
venkovan

To je otázka na poštu, zřejmě na balík s mobilem hodili něco těžkého. A bude potřeba dokázat jak balík byl zabalen a jak byl označen pro podmínky přepravy. Asi bych se domluvil se servisem aby napsali a potvrdili, jak byl mobil zabalen a zda to zabalení a označení bylo pro zaslání mobilu dostatečné.
Ale existují strnky SOS spotřebitele, kde jsou právníci kteří odborně poradí

Další odpovědi
Mapel

Pokud by byl obal balíku poškozen, tak by měli mít zápis o poškození balíku. Jediná šance se s nima telefonicky domluvit. Bez podrobností na straně příjmu těžko radit.