NB

Problémy s přepisem?

Jak by to bylo pokud bych na sebe nechala napsat auto a potom bych napsala kupní smlouvu že sem ho prodala svému příbuznému?Zajímá mě jestli bych potom měla nějaké problémy pokud by třeba neplatil pojistku nebo udělal nějaký přestupek nebo by stačilo ukázat kupní smlouvu kdyby mi třeba přišlo nějaké předvolání apod. nevim jak by to bylo když ani nevlastním RP.

Odpovědi
Drap

Pokud ho prodáš a přehlásíš na příbuzného, tak žádný peroblém nebude. Zákon nezkoumá zda se jedná o příbuzného nebo ne. Legálně auto bez přepisu nemůžeš prodat.

cukrar

NB, musíte situaci rozdělit na právní vlastnctví a evidenční zápisy.
Vlastnictví vozidla se řídí občanským zákoníkem, evidence zase zákonem 56/2001
Na evidenci se evidují osoby zapsané v techničáku, ale nemusí to být vlastník.
Když se neplatí pojistka, čkp se ozve osobě uvedené v techničáku. Vy budete muset pracně dokazovat, že vlastníkem nejste vy. Je v zájmu každého, aby se nechal odepsat z registru.
Je jasné, že dokážete kupní smlouvou, že nejste majitelem, ale klidně můžete dostat pokutu od magistrátu. Třeba až 20.000Kč.