Dados

Problémy s počítačem poradí někdo ?

Dobrý den, po výměně zdroje (650W) mi začal počítač blbnout. Například hry Battlefield 3 a Mafia 2 se sekají úplně a hra Cod MW3 nebo CoD MW se občas sekají. Před výměnou jelo vše v pořádku. Vyměnil jsem také grafickou kartu za NVIDIU, paměti a zvukovou kartu kvůli W7. Zkusil jsem vyměnit grafickou kartu, ale tou to není, zkoušel jsem také provést kontrolu pamětí a ty jsou v pořádku a přeinstalovat Windows, ale problém v softwaru to nejspíš nebude. Nevíte čím to je ? Mám podezření na zakladní desku nebo na procesor. Má cenu vyměňovat poškozené části nebo je lepší koupit nový PC?
Doplňuji:
Windows 7 je koupený. Původní byl Windows XP. V biosu určitě problém nebude. Před výměnou zdroje jsem v něm vůbec nebyl. Nemohl jsem např.: statickou elektřinou něco ´oddělat´ na základní desce ?

Odpovědi
Michal Kole

Pokud máš OEM verzi Windows tak ti při výměně základní desky zanikne i licence na Windows.

Raději bych spíš dal nový PC.

Jak je nastaven BIOS je na defaut ? Není nějaké přetaktování ?
Doplňuji:
I to je možný.

Hlada

Jestli tomu rozumím správně, tak jsi nevyměnil jen zdroj, ale současně se zdrojem i grafickou a zvukovou kartu a XP jsi nahradil Win7. Win7 jsou mnohem náročnější na HW, takže je možné, že na hru už HW prostředky nestačí. V tom případě bude potřeba zvážit výměnu procesoru a přidání RAM.
Jestli se hra začala sekat po výměně zdroje a ničeho jiného, pak je to pochopitelně zdrojem a není potřeba hledat chybu jinde. Snad jen nepřipojení přídavného napájení do GK.
Na „oddělání“ něčeho statickou elektřinou nevěř. Je to letitý mýtus jako vaginismus. Všichni se ho bojí, ale v praxi se nevyskytuje.

Dados

Windows 7 je koupený. Původní byl Windows XP. V biosu určitě problém nebude. Před výměnou zdroje jsem v něm vůbec nebyl. Nemohl jsem např.: statickou elektřinou něco ´oddělat´ na základní desce ?