Avatar uživatele
lebooyah

Pokaždé, když zapnu jakoukoliv hru, počítač po necelé půlhodině „spadne“. Co s tím?

Poslední dobou mám problém, pokaždé, když zapnu jakoukoliv hru, počítač po necelé půlhodině „spadne“, a to tak, že počítač stále běží pouze se vypnou všechny programy (skype, hra) a zčerná obrazovka. Chtěl bych se zeptat někoho, kdo s tím má zkušenosti, zda by mi nepomohl. Děkuji za odpověď.
Příkládám moji sestavu: procesor- AMD A8–3870 3Ghz
4 GB RAM
64 bit systém

Zajímavá 0 před 2957 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Zkontroluj si teploty – pokud nemáš jak, stáhni a nainstaluj si Speccy (free, https://www.pi­riform.com/spec­cy/download/stan­dard ) – v případě vysoké teploty vypne systém tepelná pojistka; v tom případě je potřeba počítač ´otevřít´a vyčistit od prachu, ideálně vyměnit i teplovodnou pastu pod chladiči…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Tohle bude oříšek. Jedna ze snadno realizovatelných možností diagnostiky je memtest – kontrola paměti. Já používám ten co je na live DVD knoppixu, ale pravděpodobně najdeš ke stažení i menší balíky. Spusť způsobem odpovídajícím Tvé distribuci a nech ho běžet alespoň pár hodin jestli Ti neobjeví chyby v RAM.

Pokud máš možnost spustit jiný systém a ověřit tak zda jde opravdu o problém HW a ne systému, tak také můžeš zkusit (ten Knoppix by Ti mohl pomoct, spouští se přímo z bootovacího DVD, na internet se s ním dostaneš – zkus nějaké stránky na kterých se obvykle pohybuješ plus nějaké flash hry)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Docela rozumný počítač.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
lebooyah

Děkuji za tak rychlé odpovědí :). Počítač jsem v poslední době čistil a problém se objevuje stále. Knoppix rozhodně vyzkouším. :)

před 2957 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Nemáš zač..
___
MemTestem tomu neublížíš…
😉
Mne ale ´zaráží´ to, že ať spustíš, co spustíš (jakoukoli hru), pecko spadne „za půl hodiny“ – pořád spíše vidím pravděpodobnější nárůst teploty při běhu náročnějšího programu, než ´zaplnění´ paměti po problémový bod (každý program má jiné nároky na RAM)…
😉

před 2957 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Jo, ty teploty jsou také docela reálné. Já si vzpomněl na paměti, protože mi zrovna před pár týdny začal chcípat notebook. Druhý… Ten první mi chcípnul pod rukama 3 neděle před tím (MB) tak byl aspoň materiál pro transplantaci 😉

před 2957 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

😉
Taky takhle občas něco transplantuju…
😉

před 2957 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet