Lucimia

problémy s otěhotněním po užívání HA

Měl někdo z vás přítomných žen problémy s otěhotněním po užívání hormonální antikoncepce delší dobu? Myslíte, že to může mít vliv?

Odpovědi
Nave

tak u káždé ženy to je individualní…dcerka je mé vymodlené miminko.otěhotněla jsem po15měsících,a přesto ms jsem měla,dostala,takže jsem nevěděla,že jsem těhulka.
jinak jsem četla,že zaleží také na tom,co člověk děla atd,jak se stravuje…hlavní je na to miminko nemyslet,je to těžké,ale něco na tom bude…nebo se říka,že jet na dovolenou třeba k moři…

martina1

Jak píše paní NAVE.Každý jsme jiný.Bohužel mezi svými kamarádkami a koleginěmi,nemám nikoho,kdo by neměl s otěhotněním problémi.Naštěstí hodně z nich pomohla asistovaná reprodukce.My čekali na holku tři roky.Když jsme chtěli zajít na pivo,tak jsem nejdřív počurala papírek a pak jsem si s né moc velkou radostí pivo dala.Když manžela odveleli na 10měsíců do Brna(přes celou republiku)tak jsme si řekli,že to rok necháme plavat a začnem se pak snažit znovu.A ono ejhle já po dvou měsících otěhotněla.A to jsem nikdy antikoncepci nebrala,protože mám kontraindikaci­.Jinak by se po vysazení HA mělo nechat tělo,jakoby vyčistit alespoň půl roku.Aspoň tak to vím od kolegiň.

afro.minerva

Ne, já jsem neměla apsolutně žádné problémy. Myslela jsem si, že to bude trvat nějaký čas, než se moje tělo od hormonů vyčistí. Takže jsem vysadila a počítala, že tak 2× – 3× odmentruuji a ejhle, když měla přijít první menstruace bez HA, tak nic. Po týdnu jsem si uvědomila, že bych měla menstruovat… Těhotenský test byl pozitivní.

Vlítla jsem do toho hned první měsíc, co jsem vysadila HA, takže to nemělo vůbec žádný vliv. Maličká je zdravá a báječná.

Já si myslím, že zas až takový vliv to mít nemůže. Spíš jsou některé ženy od přírody bohužel méně plodně a nebo je trochu méně plodný muž.

Co jsem slyšela, tak v HA jsou stejné hormony, které produkují vaječníky ženy, takže by to podle mého názoru nemělo mít tak drastický vliv. Ale nejsem lékař. Píšu jenom z vlastní zkušenosti.