Vašek123

Může to být náznak nefunkčního hdd??

Dobrý večer, prosím o radu se sata HDD. Když ho zapojím do PC a zapnu PC tak mi naskočí error že nelze spustit bios ho ani neidentifikuje a když tam zapojím jiný funkční na stejné kabely místo tohoto tak PC funguje, ale když zapojím oba je to stejne jako bych tam dal ten rozbitý prosím o radu :(

Nejlepší odpověď
badisko

bohove nenapadlo te ze …muze byt poskozen mechanicky?…a pokud ano tak stim nic neudelas …

Další odpovědi
Hlada

U SATA disků se priorita nenastavuje, jen u některých je možné jumperem omezit rychlost na 1,5Gb/s. Můžeš to zkusit. Nejspíš je ale disk vadný.

anonym

Musis urcit primarni a sekundarni disk.

Quimby

Jak psal Česílko, v Biosu nastav, který disk je ten hlavní, pak to pusť a ve windowsu se koukni jestli tam vůbec je, kdyžtak ho zkus zformátovat a nebo projet programem na kontrolu disku.

arygnoc

treba aj samotný hdd nasvičovať na primárny.

cochee

SATA disky se NEswičují. Jeden SATA kanál = jeden disk. Jejich pořadí, je-li jich v PC více, si stanovuje už OS sám, při instalaci OS se jen určuje, na který disk se install udělá a na něm pak (obvykle) je zapsán MBR. Vaškův123 disk je vadný.