Daniel-lagun

Problemy novýho majitele se starým o autě.

Dobrý den.
Mám takový problém.Prodal sem před 10 dny auto, s kupujicím sme udělali jízdu a prohledli auto se zavadami souhlasil, že si to opraví.Podepsali sme kupní smlouvu auto sem předal a odjel jsem.Včera mi přišla sms, stím, že tam jsou udajně stočený km, že tam je včudu váha vzduchu imbolizer a podobně.Dnes sem mu předal velkých a malý techničák,a bylo mi řečeno,že to dá dál právnikovy.Že chce od smlouvy odstoupit, že má na to právo 14dnu bez zdělení duvodu a podobně.Když jsem mu řekl, že ,mu dám nějakou částku na udajné opravy , které tam nastali řekl, mi že chce zpět peníze za prodej automobilu.Pak se začal vymlouvat, že tam je na okenku rok 2002 a na druhým 2001, že je to odřený, pak na mě vijela jeho matka, jak sem mu to mohl prodat, že tomu ani nerozumí atd. Jen by mě zajímalo zda-li má velkou šanci vyhrát případ u soudce? Děkuji za jakoukoliv odpověd. Daniel-laguna

Odpovědi
anonym

A co je ve smlouvě?
Máte tam uvedeno, že auto bylo vyzkoušeno jízdou, že vše odpovídá stáří a počtu km?
To je důležité.
Jinak na 14 denní bez udání důvodu má nárok, ale jen pokud by kupoval např. přes net.

Drap

Záleží na tom, jak máte sepsanou smlouvu. Jít se kvůli autu soudit neni nejlepší nápad. Mohou tam vzniknout poměrně velké náklady. Soud, právník, znalecké posudky atd. Může se to taky dlouho natahovat. Osobně bych asi vzal auto zpět, a prodal ho někomu jinému s pořádnou smlouvou.

cukrar

hlavně neberte auto zpět!!
on nic nedokáže, jen to zkouší. Klídek, nic neřeště..(zatím)

terry

Záleží na formulaci smlouvy.
Auto si vyzkoušel a souihlasil.
Může jen vyhrožovat. Zajímalo by mě, co by mu na to právník řekl.
Pro jistotu zajdi s tou smlouvou za právníkema nech ji zkontrolovat.
A dát to k soudu není jen tak. Platí se předem. Tisíce.