Larissa

Problém se ztracenou kreditkou

Ahoj,
mám dětský účet u Spořitelny, ale bohužel jsem někde zašantročila kartu a nevím kde… Neměla jsem ji ještě aktualizovanou a nejspíš jsem od ní ztratila úplně všechno… Možná mi to mamka omylem vyhodila, bylo to u různých papírů… No, to je jedno…

Potřebuji si udělat novou, jinak mě táta zabije… Platí se za to nějaký poplatek? A jde to vůbec? Předem díky… A prosím nepiště nic o tom, že jsem nezodpovědná a blá, blá, blá… Já to vím, a už jsem jsem poučená. Potřebuji přímou radu, jinak se zcvoknu!

Nejlepší odpověď
anonym

Zajdi do České spořitelny, vysvětli, co se stalo a požádej o vydání nové karty. Mám dojem, že stojí asi stovku, ale nejsem si jistá, že je to stejné u všech finančních domů.
Doplňuji:
Pokud nejsi plnoletá a nemáš ještě průkaz totožnosti, bude s Tebou muset jít někdo z rodičů a také budete muset prokázat, že máš skutečně oprávnění na kreditku k tomu konkrétnímu účtu.

Další odpovědi
Illines

Ihned nahlasit,za cenu,Jestli je to zdarma nevim,poradi ti jini,u nas v Britanii je to zdarma.Nahlsit,ne­lelkovat,tata te nezabije,ztrata neni tak hrozna.

Lucijej

Tak vyřídit novou kartu jde naprosto určitě a jestli nebyla pojištěná, tak se za to platí. A zřejmě k tomu vyřízení budeš potřebovat zákonného zástupce.