rottwy

Problém se zapínáním notebooku

Hezký večer, chtěla jsem se zeptat, zda nevíte co by mohlo být s notebookem, když se zapíná delší dobu, až 20 minut. Někdy ze začátku dokonce i vydává zvuk podobný pískání. Když se rozjede, už jde vše v pořádku. Bojím se, že jestli tento problém budu na dále přehlížet, notebook zkratuje, je to možné?
Doplňuji:
A pokud by byl porušený harddisk je nutné si koupit nový nebo se s tím dá ještě něco dělat? :/

Nejlepší odpověď
beer

Především si stáhni v češtině a zdarma CCleaner:
http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/optimali­zace_systemu/ccle­aner/
Poté ho spusť a v části Nástroje se podívej na Odinstalovat zda tam neuvidíš nějaké stařičké hry atd., které dávno nepoužíváš. Pokud ano, odinstaluj.
Pak klikni na ten štětec (Čistič), do okének nijak nezasahuj a spusť Analyzovat (uvodíš kolik balastu ti to najde). Po ukončení analýzy, což bude chvíli trvat, klikni na Spustit Cleaner.
Restartuj PC, měl by být start rychlejší. Pokud nebude, je možnost ještě v Cleaneru v Nástrojích-Start zvolit co vše se ti má automaticky spouštět při startu PC. Mělo by tam být jen pár věcí – já mám 4 + antivir. Zde je dobré zbytečnosti jednu po druhé jen zakázat, než smazat. Doporučuji bez zkušeností napoprvé raději někoho zkušenějšího.
Start počítače by se pak měl hodně zrychlit a uvidíš co bude s tím „pískáním“ – může to být skutečně zvuk HDD, ale nemusí..

Další odpovědi
cochee

Jestli píská, může se začínat kazit harddisk. Doporučuju servis popř. někoho, kdo tomu rozumí, ať udělá diagnostiku. Pokud se něco stane, maximálně odejde ten disk (s rizikem ztráty uživatelských dat), zbytku notebooku by se nic stát nemělo.
Doplňuji:
Harddisk se dá samozřejmě vyměnit a na něj se musí znovu nainstalovat Windows. To může být ale problém, protože u nových notebooků se vesměs windows instalují přímo z harddisku, jsou tam uložena ve skryté části. Takže doporučuju šupy dupy do servisu, dokud harddisk ještě jakž takž jede