Jahoda

Problém se stahováním s pomocí programu IDM (Internet Download Manager).

Zdravím!

Přibližně měsíc mám v PC nainstalovaný IDM. Program je to opravdu dobrý. Nad každým videem mám napsáno „Stáhnout“, když otevírám některé soubory, automaticky se mi to stahuje přes již zmiňovaný IDM. Tudíž je to velmi pohodlné. Dnes mi po zapnutí PC vyskočilo okénko s tím, že si mohu nainstalovat aktualizase pro IDM. Klikla jsem na „OK“. Od té doby je to hrůza. Kdykoli chci otevřít nějaký soubor z e-mailu (internetu apod.), který se mi dříve přes IDM v pohodě začal automaticky stahovat, objeví se mi tabulka s touto větou: „Internet Download Manager byl registrován falešným sériovým číslem. IDM se ukončuje…“. Po kliknutí na OK se mi zobrazí další tabulka kde mám vyplnit jméno, příjmení, e-mail a sériové číslo. V této druhé tabulce jsou dole umístěna tato tři tlačítka: „OK“; „Jak získat licenci“; „Storno“.

Před nainstalovaním aktualizací IDM normálně pracoval jako dříve. Žádné sériové číslo jsem nikam nepsala včetně mých osobních údajů.

Prosím tedy o pomoc. Jak vrátit IDM do původního stavu, aby pracoval jako předtím? Instalace tohoto programu do mého PC byla velmi náročná a nerada bych teď tento program odinstalovávala zvlášť, když jsem s ním byla nadmíru spokojena. Přijmu tedy jakoukoli radu, jak vrátit program do původního stavu. Zároveň jsem ochotna napsat můj Skype pro rychlejší online komunikaci.

Předem velmi děkuji.

S pozdravem.
Doplňuji:
Ne, nebylo to jen na zkoušku. Byla to celá verze. Plně funkční a natrvalo. Holt jsem neměla nic aktualizovat. Teď nevím, jak z toho ven. Možná něco připíši do Diskuze, tak se sem tam mrkněte. 😉

Nejlepší odpověď
Hudler

Nebyl ten program pouze na určitou dobu na vyzkušení? Tedy shareware?

Další odpovědi
Michal Kole

Asi byla původní verze nějak craklá a nová verze nespolupracuje s crackem
Doplňuji:
Jedná se o Shareware

Kde jste jej stáhla?

alexandra

Jde taky udělat Obnovení systému,kdy se počítač vrátí do určité doby.
Popis Ti posílám na mejl.
Nebo to pak skusíme přes ten Skype

anonym

V tom co napíšu není umyslna škodolibost , ale to tu opravdu nikomu nepřijde samozřejmé co to vlastně ten program v nové verzi hlásí ? …

Není to zkrátka zdarma dostupný software a přesto nebyl zaplacen, místo toho sériové číslo bylo někde čmajznuto místo zakoupeno, nebo byl program nelegálně upraven tak aby ho ani nevyžadoval (tj. Cracknut), a to je celý problém …

Stačí ten program jen legitimně koupit a nebo si vybrat nějaký jiný zdarma dostupný freeware, jehož autor platbu za svou práci nevyžaduje a který zvládne totéž i zdarma … Krást software neni v pořádku, zvlášť když často o kus vedle leží nabídka podobně funkčního programu zdarma, což je v oblasti softwaru naprosto běžný jev. Vybíráme tedy nejen podle kvality ale i ceny kterou jsme ochotni zaplatit.

anonym

Ano, jakkoliv to vyznívá nejde mi o žádné obviňování jen o faktickou stránku věci. Zdůraznit souvislost mezi zadáním sériového či registračního čisla a placeným softwarem. Stejně jako varování před cracky které jsou obdobou krádeže softwaru a které mají za cíl toto nějak obejít. Zdarma dostupný software pochopitelně sériové číslo nevyžaduje.