Avatar uživatele
anonym

Problém se spolubylícím

Dobrý den, s přítelem jsme si pronajali byt který je napsán na mě jelikož jsem ho financovala a přítel tam je psaný pouze jako spolubydlící, teď se rozcházíme a chtěla bych aby se odstěhoval ale on nechce. Můžete mi nějak poradit co se s tím dá dělat? Předem Vám děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iceT před 4447 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud je na tebe nájemní smlouva a sama platíš nájemné, je cesta prostá. Písemně jej vyzvi s termínem vyklizení. Pokud se nevystěhuje, jednoduše vyměnit vložku v zámku. Až si bude chtít odnést osobní věci, doporučuji svědka nebo případně písemný protokol.
Hlavně emoce stranou a jednat ryze racionálně. Pro ohledy tu není prostor a jen by sis to komplikovala. Ještě by bylo dobré v té písemné výzvě upozornit na možnost soudního návrhu, kde by hradil veškeré soudní a advokátní výlohy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Podobný problém,podívejte se tady.

Zdroj: http://www.mo­jepoplatky.cz/sou­dni-poplatky/porad­na/pravni-poradna/finance-a-nemovitosti/pro­najem-bytu-v-ov-1259.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
MichalN

Tak se domluv s majitelem na ukonceni stavajici smlouvy a sepsani nove, kde uz jako spolubydlici nebude.

Myslim, ze by ti s vystehovanim pritele pak mohl i pomoci, protoze uz nebude mit narok tam bydlet, tak ma jako majitel urcite moznosti jak ho dostat ze sveho bytu, treba policie…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
stela

Tak pokud je napsaný ve smlouvě že tam bydlí tak má stejné práva jako ty.Bud se s ním domluvit na nějakém řešení,nebo se to pokusit řešit s majitelkou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek