Avatar uživatele
Magdysz

Problém se sousedy v bytovém koplexu

Dobrý den.
Prosím o radu a názory. Bydlím v novém bytovém koplexu již třetím rokem. Bydlím v přízemí v malém bytě, před mými okny je takový volný plácek (kolem jsou parkovací místa). Sousedé si na tento plac dali trampolínu pro děti (mám to 5 m u okna, ten řev a slovník dětí si snad umíte představit sami), a navíc se chystají „vybudovat“ si zde posezení s grilem! Majitelka celého komplexu se distancuje, ačkoli to celé má platit, a tvrdí na naše stížnosti, ať se domluvíme se sousedy. Sousedé tvrdí, že jim toto slíbila, ale nemají o tom žádný písemný doklad. Ani v mé kupní smlouvě nic takového není.
Chci se zeptat, myslíte, že mi pomůže, když na svoji stranu dostanu další lidi (ty, kteří bydlí nad námi a naproti nám – podle mě netuší, co se chystá) a budu mít pádné agrumenty o tom, že mě (nás) to bude obtěžovat (křik, zápach a kouř z grilu, kouř z cigaret, popíjení alkoholu, děti, kteří mi čůrají pod oknem, nemožnost větrat, nemožnost sušit prádlo), mám nějakou naději, že jim to bude zatrženo? Kam se mám obrátit o pomoc? Přece není možné, aby svým chováním porušovali moje právo na klid… Jim to přijde normální. Pokus o domluvu byl (už čtyřikrát), ale nedá se s nimi vůbec komunikovat.
Za názory děkuji předem. Magda

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, johana 56, Damiana před 4351 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
beer

Prošetřit, zda jde o znečišťování prostředí kouřem, hlukem, atd. může Česká inspekce životního prostředí nebo obecní úřad. Obrátil bych se včas na obecní úřad a sepsání stížnosti s co největším počtem podpisů by mělo zabrat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Rozhodující slovo v tomto směru má majitelka nemovitosti a ta také nese plnou odpovědnost za to, co se na jejím pozemku a s jejím majetkem děje. Měla by brát v potaz zájmy všech nájemníků, ne pouze některých. Pokud chce někdo z nájemníků něco budovat na společném prostranství, mělo by být předem prověřeno, že tím nebude činěna nikomu újma.
Komunikovat v tomto směru nemáte nejmenší důvod se sousedy, kteří o budování „dětského hřiště“ mají zájem, ale pouze s majitelkou.
Bylo by dobré domluvit se i s dalšími nájemníky a zajít za majitelkou a sdělit jí Vaše námitky i obavy z toho, co vybudování posezení s grilem a další úpravy prostranství přinesou.
V případě, že Vaše námitky respektovány nebudou, můžete vznést proti těmto úpravám a rušení klidu, atd. stížnost na obecním (městském aj.) úřadě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Nechápu, že se majitelka distancuje, když to má platit – pak jí to zřejmě vyhovuje také, je na straně grilařů a je vlastně rozhodnuta.
Udělala bych dusno!
Zapojila bych obecní úřad, hygienu, sousedy, kterým se to také nelíbí. Ale stejně, nevidím to moc růžově… Takovéto „koutky“ jsou dnes velmi oblíbené a množí se jako houby po dešti. Spíš je nucen se odstěhovat nebo trpět ten komu to vadí, než aby se hulákači alespoň trochu umírnili.
Dovedu si představit v živých barvách tu hrůzu, která tě čeká. Zažila jsem něco podobného kdysi na jedné dovolené a bylo to peklo. Co teprve tam bydlet!:-(

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek