Zlatý

Problém se slimáky....

Na zahradě máme kvanta slimáků, jak na ně?? Čím je zlikvidovat, do ruky bych je nerada brala.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Další odpovědi:

účinné je ruční sbírání do nádoby se solí. Sůl slimáky likviduje. Uznávám, že je to pracné.

Stříbrný

Já používám VANISCH jsou to takové granulky.Velice učinné.Doporučuji.Hezký den přeji.

Pokročilý

Zkuste se zeptat v nějakém hobby marketu, dnes již existují přípravky (granule), které lze i sypat přímo do záhonu. Ještě před pár lety byly pouze jedy, které se nesměly sypat přímo do záhonu.
Přípravek se jmenuje Ferramol.
více zde: http://www.ceskykutil.cz/…

Můj známý mi radil, že se mají opít. Kupte meloun, rozkrojte na půlku a vydlabejte, klidně můžete trochu dužiny nechat. Nalijte do něj pivo a přes noc nechte na místě, kde slimáci jsou. Ti půjdou po sladkém melounu, opijí se z piva a spadnou do melounu.:)
Vím, že to zní trošku bláznivě, ale zkuste to, funguje to.:)

Mě párkrát pomohlo hrablo na sníh.

Stříbrný

Díky internetové osvětě jsem narazil na zmínku o kachně zvané "Indický běžec" likvidátor slimáků. Už jsme s manželkou začali plánovat začátek chovu tohoto užitečného ptactva. Jezírko tu máme, slimáků kvanta, jezevčík Jarda kamarádí i s kočkami, tak se jim tu určitě bude líbit...
http://www.indickybezec.estran ky.cz/

Stříbrný

Nejlepší je použít biologickou zbraň hlístice
nakazíte první část slimáků. Jelikož jsou kanibalové infekce se rozšíří. Na zbírání je možné použít dřevěné kleště na okurky.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 926
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.