BEAES

Problém se slimáky…

Na zahradě máme kvanta slimáků, jak na ně?? Čím je zlikvidovat, do ruky bych je nerada brala.

Nejlepší odpověď
annas

Něco najdete na:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/hle­dat?q=slim%C3%A1ci

Další odpovědi
KarelN

účinné je ruční sbírání do nádoby se solí. Sůl slimáky likviduje. Uznávám, že je to pracné.

oskar

Já používám VANISCH jsou to takové granulky.Velice učinné.Doporu­čuji.Hezký den přeji.

jan

Zkuste se zeptat v nějakém hobby marketu, dnes již existují přípravky (granule), které lze i sypat přímo do záhonu. Ještě před pár lety byly pouze jedy, které se nesměly sypat přímo do záhonu.
Přípravek se jmenuje Ferramol.
více zde: http://www.ces­kykutil.cz/agro­bio-skudce-slimak-jak-na-nej

bt.cz

Můj známý mi radil, že se mají opít. Kupte meloun, rozkrojte na půlku a vydlabejte, klidně můžete trochu dužiny nechat. Nalijte do něj pivo a přes noc nechte na místě, kde slimáci jsou. Ti půjdou po sladkém melounu, opijí se z piva a spadnou do melounu.:)
Vím, že to zní trošku bláznivě, ale zkuste to, funguje to.:)

anonym

Mě párkrát pomohlo hrablo na sníh.

Bumbes

Díky internetové osvětě jsem narazil na zmínku o kachně zvané „Indický běžec“ likvidátor slimáků. Už jsme s manželkou začali plánovat začátek chovu tohoto užitečného ptactva. Jezírko tu máme, slimáků kvanta, jezevčík Jarda kamarádí i s kočkami, tak se jim tu určitě bude líbit…
http://www.in­dickybezec.es­tranky.cz/

elektrikář

Nejlepší je použít biologickou zbraň hlístice
nakazíte první část slimáků. Jelikož jsou kanibalové infekce se rozšíří. Na zbírání je možné použít dřevěné kleště na okurky.