lukino185

Problém se serverm DHCP.. v čem je chyba ?

Na novém PC mi nejede net. Problém je, že server DHCP nechce poskytnout ip adresu… přepojím na druhé PC a už to šplape .. V podrobnostech sítě(na pc kde jede) je napsáno,že IP adresa je poskytována automaticky … pak jsem zkusil opsat IP adresu, masku podsítě, výchozí bránu a servery DNS z toho PC kde to jede… to už mně internet nepíše omezené připojení, ale zas to pořád v prohlížeči hledá a nic.. přes ping mi to píše že vypršel čas spojení … nevíte v čem je chyba ?? Předem děkuji.

Odpovědi
Dochy

Nepíšeš jak jseš připojen. DHCP bude fungovat, pokud máš nakonfigurovaný DHCP server. Ale pokud u PC předtím byla nastavena pevná adresa, tak ho možná nakonfigurovaný nemáš. Podle toho co píšeš je pravděpodobné, že router ke kterému se připojuješ, má nastaven filtr podle MAC adresy. Tzn. odmítne připojit jinou síťovou kartu. (zjisti si u poskytovatele, nebo na Tvém routeru, či jak jseš to připojen)