Rejkjavik

Problém se něco naučit, proč tomu tak je??

Jak název napovídá, mám problém se něco naučit do školy. Cokoliv. Klidně se to můžu učit i čtyři hodiny v kuse a stejně to při testu nepomůže – buď dostanu za 4 nebo za 5– ale doma mi to naskakuje úplně samo a myslím si, že to dokonale umím. Nevíte čím to může být? Jsem vážně tak stupidní?

Odpovědi
MamRadHudbu

Mám ten stejný problém ale nevím v čem to může být

Quimby

Z čehokoliv? To není žádný rozdíl mezi matikou a dějákem?
To, že se budeš učit dýl může být ještě horší, protože se v tom prostě ztratíš a jen si to čteš a za 5 minut nic nevíš.
Čti si to po kouskách, na preskáčku ať to neumíš jak básničku.
Řekni si někomu doma ať tě vyzkouší.

anonym

Pokud ti „to naskakuje úplně samo“, zamysli se spíše nad ´odbouráním´ trémy…
Vytvoř si ´vzorová zadání´ testů (nebo někoho požádej – rodiče, šikovnou spolužačku…) a ´piš´ je kdekoli – doma, cestou do/ze školy…
😉

Lutagame

určitě nejsi stupidní taky je rozdíl jestli testy jsou formou ústně nebo písemně… jestli písemně zkus si sestrojit test sám a poté si na něj sám odpovídat určitě ti to pomůže aspoň trochu a kdyby ne zkus říct učitelovi že máš takový problém a ať tě zkouší ústně kdyby ti nešlo se naučit ani na ústní zkoušení požádej nikoho z rodiny ať si tě sám vyzkouší..... ale asi bych viděl problém při hodinách když na nich dáváš pozor a snažíš se zapamatovat vše z hodiny a neděláš kraviny nebo nekecáš se spolužákem de ti to snáž naučit se doma nebo stáčí se na to jen kouknout . Takže si snaž zapamatovat vše z hodiny a zkus se domluvit na ústní zkoušení a ještě před tím ať si tě vyzkouší někdo z rodiny ;)

Reezo

Učíš se správně? Možná se snažíš učit metodou, kterou ti to nepůjde. Nejdříve zjisti jestli jsi spíše auditivní či vizuální typ. Auditivní typ se lépe učí z poslechu zatímco vizuál se učí skrze svůj zrak. Můžeš vyzkoušet poslouchat nahrávky či číst nahlas. Hlavně tě to musí aspoň trochu zajímat, jinak mozek vytěsní tyto informace.

Vím ještě, že se někdo učí tím, že si to píše a říká si to ještě.

Jinak nechuť učit se je normální, hlavně když se máme učit něco co nás vůbec nezajímá.

Pokud se nemůžeš naučit vůbec nic tak by bylo lepší vyhledat odbornou pomoc, jelikož tu může jít už o mozkovou disfunkci, kdy jedinec není schopen se cokoliv naučit a to už je celkem problém…

Helena114

Nejspíš to bude tím, že jsi nervózní, můžeš zkusit třeba to, že to doma vždy přeříkáš rodičům, protože jakmile to řekneš jim, tak už to snad bude snažší říct i učiteli…P.S. Omluvte to „snažší“ vím, že to je ostuda, ale nevím jak se to píše :D