Mexxyn

Problém s wi-fi připojením MacBook Air, poradíte ?

Ahoj, wifi mi na Macu např. doma normálně funguje, ale když přijdu do školy, přihlásím se na wifi, jenže se mi pak přes Safari nenačtou žádné webovky. Přitom wifi má plný signál a hlásí „připojeno“. Nevíte, v čem by mohl být problém ? Díky.
Doplňuji:
Doplňuji – školní wifi je otevřená pro všechny studenty a dříve jsem neměla problém připojit se (na stejném počítači).

Odpovědi
gecco

Nejdříve se domluv se správcem školní sítě – některé stránky (nebo i celý ´vnější net´) mohou být blokovány, například.
😉
Doplňuji:
Směšuješ dva ´problémy´:

  1. přihlášení se k wifi, to se ti daří (jak píšeš), školní síť je „otevřená pro všechny studenty“ – tady problém není
  2. načtení nějakých stránek na vnější síti (vnější vůči té školní) – a to může být zablokováno (třeba proto, aby studenti mohli vrámci školy sdílet data, ale nemohli ´sosat´ kdovíco kdovíodkud)

Takže se domluv s tím správcem školní sítě.
Pokud se ti mé ´zhodnocení´ problému nezamlouvá, vyzkoušej připojení na net skrz školní síť z jiného zařízení.
😉