NeřeknuCZ

Problém s VLC přehrávačem

Ahoj, pokaždé když si spustím film, seriál nebo cokoli jiného s titulky (nejsem zrovna příznivec českého dabingu) tak mi to nějak začne blbnout. Titulky jsou v pořádku (odzkoušel jsem to na jiném PC). Přeinstalace nepomohla. Nechtějí se tam zobrazovat písmena jako je ř,ň,ě atd. Zde přikládám screen. Předem díky za jakoukoli pomoc : http://screen­shot.cz/WEN22/ (Jsou tam věty jako „Včera jsme si něco začali“, „Odpočiň si“ nebo Jo, to si můžeš říkat sobě, Ricku.
Doplňuji:
Předem děkuji všem, kteří se jakýmkoli způsobem pokusili pomoci. Titulky mám nastaveny na výchozí (win 1252). Pořád nic nepomáhá takže pravděpodobně vyzkouším jiný přehrávač.

Nejlepší odpověď
arygnoc

skúste iný prehrávač, i keď VLC nie je zlý.
doporučujem KMPlayer, je zadarmo a i s českou lokáciou.
ovládanie je veľmi jednoduché, netreba sťahovať žiadne kodeky.

stiahnuť možno napr. na http://www.sta­huj.centrum.cz/mul­timedia/multi­medialni_preh­ravace/kmplay­er/

Další odpovědi
anonym

Jak máš titulky nastaveny?
V menu – Nástroje – Nastavení – Titulky, mělo by být nastaveno kódování podle souboru titulků (obvykle Win 1252).

iceT

Taky bych vyměnila přehrávač,VLC přehrávač mi to dělá taky,ale nevidím v tom tragédii,prostě používám GomPlayer.

cochee

ad Doplněna: no já si právě myslím, že to kódování není Windows, zvol tam nějaké ISO-xxxx, naše ISO je tuším ISO-8859–2.

marek953

U většiny titulků je správné nastavení win 1250 (nikoliv to výchozí win 1252). Po nastavení musíš VLC vypnout a zapnout jinak se změna neprojeví.