Pokročilý

Problém s VLC přehrávačem

Ahoj, pokaždé když si spustím film, seriál nebo cokoli jiného s titulky (nejsem zrovna příznivec českého dabingu) tak mi to nějak začne blbnout. Titulky jsou v pořádku (odzkoušel jsem to na jiném PC). Přeinstalace nepomohla. Nechtějí se tam zobrazovat písmena jako je ř,ň,ě atd. Zde přikládám screen. Předem díky za jakoukoli pomoc : http://screenshot.cz/… (Jsou tam věty jako "Včera jsme si něco začali", "Odpočiň si" nebo Jo, to si můžeš říkat sobě, Ricku.
Doplňuji:
Předem děkuji všem, kteří se jakýmkoli způsobem pokusili pomoci. Titulky mám nastaveny na výchozí (win 1252). Pořád nic nepomáhá takže pravděpodobně vyzkouším jiný přehrávač.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

skúste iný prehrávač, i keď VLC nie je zlý.
doporučujem KMPlayer, je zadarmo a i s českou lokáciou.
ovládanie je veľmi jednoduché, netreba sťahovať žiadne kodeky.

stiahnuť možno napr. na http://www.stahuj.centrum.cz/…

Další odpovědi:

Jak máš titulky nastaveny?
V menu - Nástroje - Nastavení - Titulky, mělo by být nastaveno kódování podle souboru titulků (obvykle Win 1252).

Zlatý

Taky bych vyměnila přehrávač,VLC přehrávač mi to dělá taky,ale nevidím v tom tragédii,prostě používám GomPlayer.

Stříbrný

ad Doplněna: no já si právě myslím, že to kódování není Windows, zvol tam nějaké ISO-xxxx, naše ISO je tuším ISO-8859-2.

Pokročilý

U většiny titulků je správné nastavení win 1250 (nikoliv to výchozí win 1252). Po nastavení musíš VLC vypnout a zapnout jinak se změna neprojeví.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.