problém s tiskem fotek

čus lidi mám problém s tiskem fotky chci vytisknout fotku kterou jsem si naměřil na rámečku který má 7 x 11 cm (měřeno pravítkem) a ne a ne vytisknout fotku těchto rozměrů zničil jsem asi 50 papíru a vydělal půl barev a stejnak nic nejblíž je tam 8,5 x 11 ale po tisku ven je to mnohem větší než 8,5 x 11 nevím jak to jinak změřit chci prostě vytisknou fotku která má rozměry 7 x 11 a nedaří se mi to nevíte někdo jak na to za rady všem díky
Doplňuji:
tiskárnu právě CANON mám typ ip4800 ale tohle cos napsal se tam nikde nenachází

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Problém je, že ani nenapíšeš jakou tiskárnu máš.
Budeš to mít na některé kartě v ovladači.

Na tiskárně Canon mám na kartě ovladače :
velikost obrázku
1. umístit do stráky
2. podle DPI
3. vlastní

Vyberu vlastní a zadám požadované tiskové rozměry !
Doplňuji:
Ono také záleží z jakého prohlížeče nebo programu) to tisknete. Já tisknu z Zoneru a ten ve spolupráci s tiskárnopu Canon toto umožňuje. Pokud tisknu z prohlížeče nebo malování tak tam to nejde.
Pak je třeba na kartě ovladače volit :
vzhled stránky - uživatelský
V nastavení uživatelském si zvolíte velikost papíru, ale udáte požadované rozměry fotky a tisknete na větší papír než jste udal rozměry.
Rozměry obrázku nebudou přesně ty nastavené protože tiskárna tiskne buďto s přesahem (bezokrajový tisk) nebo dělá rámeček. Podle výsledného tisku si potom nastavené rozměry upravíte aby odpovídaly požadovanému rozměru při tisku.

Další odpovědi:

Stříbrný

pokud chceš fotku 7x11 a původní máš 8,5x11 tak ji budeš muset vždycky "ořezat"...a úplně nejjednodužší je "vrazit" ji do wordu, upravit rozměr obrázku, tj. jednu stranu na 11cm, (druhou v příslušném poměru - ale to si udělá program sám) a buď založit vlastní velikost papíru, nebo zadat další nejbližsí což je 9x11...a pak jen vytisknout a nůžkami ostřihnout na 7cm...

Diskuze k otázce

sgr

tak jsem si stáhnul ten Zoner a nevím jak a co s tím jedině že by ses na mě napojil jinak fakt nevím přes Team viewer

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.