Problém s televizí a DVD. Rozumí někdo tomu? Pomohl by mě s tím prosím někdo?

Moc tomu nerozumím, a rodiče taky ne, a vadí jim, to co s tím je, a myslí si, že sem to udělala já, ale ne, nevíte jak to zpravit? Pokusím se situaci nějak dobřwe popsat ale nevím........snad někdo pochopí a pomůže
Máme televizi LG (plochou) a k ní připojené DVD (myslím tu ,,bednu")
A když vypneme televizi, a zapneme jí, tak se na ní píše, že není signál, a vždy musíme v nastavení přepnout na anténu, když se televize vypne, nějak samo se to přepne na ,,avi" a pak když to zapneme tak to musíme z avi přepínat na anténu, aby jela televize, a vždy když se televize vypne tak to takhle se přepne, nevíte proč? rodičům to vadí, že to nemohou noprmálně zapnout a dívat se, že to musí zpravovat. A to začalo takhle dělat až tenhle týden, nevím co se s tím stalo, když a ani nejede dvd, prostě zapneme dvd a ono to vůbec nereaguje, (v ovladači problém není, zapínáme to i na té ,,bedně") a prostě to nic neudělá, ani se to neotevře, ani nezapne a ani nenaskočí ten obraz co je u dvd když se zapíná. A my bysme potřebovali to nějak zpravit, aby to dvd jelo, a ta televize se nemusela pokaždé přepínat na anténu když se vypne. Moc děkuju za každou radu.
Doplňuji:
kábl máme scard .......

Odpovědi
Hlada

Vypadá to na vadný přehrávač. Pro jistotu ověř, jestli není chyba v připojení nebo v kabelu. Zkus ho vyměnit. Vyzkoušej, jestli se televize zapíná správně po odpojení přehrávače.

mosoj

Kup si kvalitnější kabel mezi přehrávač a TV. Nepíšeš jaký máš. Buď se jedná o SCART nebo HDMI. Vypadá to na tuto závadu.

cochee

Dobrý, tj. nešizený, SCART kabel v sobě obsahuje jeden drát, kterým přehrávající přístroj, pokud to umí (tj. u vás to DVD) pouští do druhého zařízení (u vás TV) napětí 12 V. To upozorní TV, že SCARTem přichází obraz a TV (pokud tuto komunikaci podporuje) se sama přepne na tento vstup. Je-li DVD vypnuto, nemělo by těch 12 V posílat, takže to opravdu vypadá, jak píše Hlada, že je DVD porouchané. Pravděpodobnost, že jsi to způsobila ty nesprávnou obsluhou, je celkem mizivá. Můžete zkusit zkontrolovat oba konce SCART, jestli nejsou uvolněné, je dobré, aby byly zapojeny v obou zařízeních pevně na doraz. Jde-li o dobře vybavený DVD přehrávač, je docela možné, že se v něm někde v hloubi obslužných funkcí dá nastavit, jakým způsobem má s tím napětím 12 V zacházet. Prostudovat manuál.