FikeCZ

Problem s rodinou

Dobrý den ..chtěl sem se zeptat jestli máte někdo aspon malou radu na můj připad..Jmenuji se filip je mi 17 a moje sexualní orientace je opačná ..Čili gay…

Všechno začalo začatkem prazdnin kdy se to dozvedel otec a vystěhoval mne z baraku za mamkou ( rodiče rozvedeni)..Matce poposilal smsky že je akorat bordel mama,ja jsem děvka a můj kluk hajzl..dále že mám aids a že užívam drogy..Každy den se ji takhle vysmíval..Mamka se mne chvili zastavala ale poté začala chodit z prace protiva ..vždycky mne vypíčovala mezi dveřma a pak už byla v pohodě … Nyni mne chce dat do děckeho domova a nebo za fotrem. .Pry že mne udajně nezvlada a že nechce syna teplouše ..S otcem moc dobry vztah nemám ..Před tydnem jsem si tam byl pro par věci a sotva mne uviděl mezi dveřmi chytl mne pod krkem a prohazel semnou celou kuchyn..Matka samozřejmě mlčela protože se ho bojí ..Už opravdu nevím co dělat..Je to pitomý rok do 18 let ale neda se to vydržet..Akorat se doma klepu a přemyšlim kdy a s čim na mne zase matka vyletí ..Už i jeji nejlepší kamarad a ženské z prace stali na moji straně a tim padem je matka začla nenavidet..Vždycky musi byt ona ta nejhorší chudinka protože ji přece obral otec o peníze ale že jeji syn se 2× pokoušel o sebevraždu ji je udajně jedno ..Opravdu nevím co dělat..Zabíjet se nechci..Spíš jen jestli nejde nějak zajít na socialku a říct co se děje aby ona pak nemohla dělat nic ..nebo co se dá vubec dělat?:(

Nejlepší odpověď
www

Sociálka není špatný nápad, já bych ale začal zde, dozvíš se přesný postup, vyber si:
Doplňuji:
Vycházej z toho, že pokud nejsi plnoletý, jsi ještě ‚dítě‘. Neboj se proto nějakou ta linku použít!

Zdroj: www.odchazim.cz/sez­nam-krizovych-linek

Další odpovědi
Dochy

Tohle bych viděl na některou z institucí, které si dali za úkol pomáhat dětem v krizi (omlouvám se za „děti“). Pokud neznáš v okolí nikoho na koho by ses mohl obrátit (může být o nějaký poradce ve škole, či Ti může poradit, nebo alespoň nasměrovat učitel ke kterému máš důvěru), zkusil bych linku bezpečí či linku důvěry nebo něco podobného. Pokud přímo nepomohou, měli by Tě alespoň odkázat na někoho, kdo by snad pomoci mohl. Koukal jsem, že těchto institucí je víc. Kterou vybrat ti neporadím, nemám zkušenost. Ale na některé, které by měli být prověřené a seriózní, jsou myslím i odkazy na cedulích v telefonních budkách.
Držím palce.

tencosepta

Zajít na sociálku a všechno jim říct, zeptat se co dělat, nebo se poradit se školním psychologem. Určitě máš na „otce“ vztek, tak na něj podej trestní oznámení za fyzické napadání, urážení (nebo tak něco teď nevím jak se to jmenuje), matce vysvětlit že si nesmí nechat s*** na hlavu a pokusit se s ní vyladit vztah. Taky se nestyď za svoji orientaci, je to normální a nikdo nemá právo to odsuzovat.

anonym

Mám syna a dceru. Oba jsou heterosexuálové, takže tenhle problém neznám a těžce se mi posuzuje. Nedokážu si představit, jak by mi bylo, kdyby se mne týkalo něco takového jako je homosexualita vlastního syna. Zřejmě bych to ale nesla také velmi těžce. Na něco taklového nejspíš všichni rodiče potřebují hodně času, aby se s tím vyrovnali a nejsem si jistá, že je to opravdu vždy skutečné vyrovnání se s daným stavem, nebo spíš rezignace a snaha zavřít před takovou skutečností oči.
Nemohu se zbavit dojmu, že takovéto vztahy vznikají z pohodlnosti a neochoty snažit se vyjít se zástupci opačného pohlaví. Spíš mi to připadá jako módní záležitost typu Sodoma – Gomora.
O sexuální orientaci by měli mladí lidé mluvit až v případě, že jsou si jí skutečně jisti, tedy minimálně v době, kdy jsou plnoletí. Ty už to zpátky nevrátíš a nějakým způsobem fungovat do nástupu do zaměstnání a ekonomické samostatnosti fungovat musíš. Sociálka je dobrý nápad a obávám se, že v této chvíli možná i jediná naděje na nalezení řešení. Nesnaž se ovšem na svých rodičích nic vynucovat. Naopak se jim snaž dopřát tolik času, aby realitu tvých partnerských vztahů přijali.