Xdream

Má řidič právo mi neuznat průkazku na slevu, je-li zmačkaná?

Dnes jsem jel autobuse domů. Ukázal jsem mu moji ještě žákovskou průkazku na slevu. Mám ji už čtvrtý rok, a proto nevypadá moc k světu. Řidič si ji vzal do ruky, podíval se na ni a řekl mi: „Co to je? Ještě jednou se potkáme a příště tě nevezmu.“ Já jsem jen zaplatil a odešel. Má právo mě nevzít? Myslím si že to, že je zmačkaná, neznamená, že není platná. Předem děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
Drap

Právo nevzít tě nemá . To může pouze tehdy, pokud má plno, nebo nezaplatíš celé jízdné. Pokud máš poničenou průkazku, musí tě vzít, ale až po zaplacení plného jízdného. Pokud se ti to nelíbí , můžeš si stěžovat u jeho zaměstnavatele.

Další odpovědi
Tw!st

Jde o to, jestli tam jsou všechny informace dobře čitelné, pokud ne, na dopravním podniku by ti ji měli vyměnit. Pokud jdou dobře přečíst, tak to řidičovi jasně vysvětli, co má za problém, pokud tě nebude chtít vzít, i když to jde dobře přečíst, tak mu pohroz, že si budeš na něj stěžovat na dopravním podniku nebo řekni, že jim okamžitě zavoláš, v tu chvíli ztratí pocit nadřazenosti a začne se bát o svoji kariéru, tak tě hezky pustí a ještě se ti omluví. Ale jak říkám, pokud je to opravdu v dezolátním stavu, tak má právo tě nepustit.

dubraro

Tw!st: Řidič autobusu se určitě nebude bát o kariéru. Řidiči jsou špatně placení a je jich nedostatek, nikdo jej nevyhodí kvůli nějaké stížnosti, i kdyby byla oprávněná. A ano, jsou řidiči, kteří si kompenzují své komplexy sekýrováním cestujících.