redhead

Problém s referátem na občanskou nauku

Dostali jsme za úkol 10 minut hovořit o nějakém námi zvoleném tématu. Např. sport, nějaké hobby apod. Když se nás učitelka ptala a zapisovala si naše témata, řekla jsem, že budu mluvit o islámu. Mé názory a zájmy se ale často mění a dnes mě bohužel toto téma už tolik nezajímá. Náboženství víceméně zavrhuji. Téma jsem si chtěla samozřejmě změnit, ale nebylo mi to dovoleno. Prý jsem chytrá holka, ať si ho pěkně nechám. Že bych z toho měla radost, to se říct nedá. Nevím, jak mám teď 10 minut mluvit o tom, že mi to celé připadá zbytečné atp. Ne že bych předtím chtěla konvertovat nebo tak něco. Jsem ateistka celý život a vždy budu. To, co bych chtěla říct, je tak na pár minut, ale limit musím dodržet. K tomu bych měla přinést něco na ukázku. Asi nebude vhodné brát Korán, takže ani v tomto mě nic nenapadá.

Odpovědi
venkovan

No to jsi si vybrala celkem těžké téma, protože islám je pro naše země stále velkou neznámou.
Ale souhlasím s učitelkou – jsi chytrá holka. Takže pokud jsi se někdy o islám zajímala – tak jen deset minut bude pro tebe málo. Jenom když se zaměříš v kolika zemích a kontinentech je rozšířen, jak kdo ho vykládá – protože co skupina, národ apod., si to upravuje podle svých možností, co je jeho zakladní myšlenkou, jaké jsou tradice, svátky atd. – to je na hodiny.
A nikdy neříkej, že budeš stále ateistkou. Život máš před sebou a nevíš kam tě vrhne, co se ti do života připlete a třeba nějaká víry ti pomůže životní etapy lépe snášet. Mimochodem, každý v něco věříme. někdo v nějakou třeba fiktivní bytost, jiný v lidskou moudrost.- což je to nejhorší víra

Tom20

Když se tedy tvoje názory změnili a nezajímá tě to jako dříve,používej fráze a mluvu jako v nějakém dokumentu a zkus to spíš technicky,to ti půjde lépe;když tedy nepřemluvíš učitelku.