Avatar uživatele
P3p!no

Problém s připojením internetu

Zdravím, včera sem kvůli malování musel odpojit všechny kabely od modemu, ale po opětném zapojení zpět se mi nezobrazují žádné stránky a občas se mi ukáže, že síťový kabel je odpojen, přitom nic nechybí. Jak mám tenhle problém vyřešit? Moc těmhle věcem nerozumím, tak prosím pokud možno o laické vysvětlení. Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, Jahoda před 5027 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

kontaktovat servisniho technika ktery vam internet zapojoval … protoze pricin muze byt opravdu mnoho, napriklad aktivni DMZ na adresu kterou DHCP uz znovu nepridelil (nemelo by se to pri spravne konfiguraci stavat, ale bohuzel stat se to muze) …
Doplňuji:
jinak samozrejem souhlas s pannenkou, vypnutim a zapnutim modemu nemuzete nic zkazit a take je to to prvni co vam kazdy servisni technik doporuci nez za vami prijede 🙂

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Taky se mi to zobrazuje když mě například manžel omylem z chodbičky odpojí kábl a pak zapojí tak se mi ukáže trojúhelník s nápisem sitový kábel byl odpojen.Zavolala jsem si svému poskytovately připojení a ten mi řekl že pokud se mi tohle zobrazuje tak mám na 5 minut ze zásuvky odpojit kábl od připojení a pak ho znovu zapojit že už by to mělo být pak vše v pořádku.Počkala jsem si těch 5 minut pak kábl zapojila a už to bylo v pořádku.Proto vždy když se mi tohle stane tak postupuji podle návodu který mi nahlásil ten kluk .

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bumbes

Doplnění:
Může to být i banalita zaviněná špatným zapojením kabelů do konektorů.

  • napájení modemu – zkontrolovat jestli na modemu blikají barevné diodky.
  • síťová kabeláž – zkontrolovat dostatečné zasunutí – už se mi několikrát stalo, že si klient při odpojování sám povytáhnul kablík z koncovky při odpojování z konektoru, jelikož přehlédl zacvakávací pojistku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lucy13

Tenhle problém dobře znám 🙂. Vždycky když se mi to stane tak opojím hlavní zdroj počkám tak 5 minut až vychládne a pak ho zapovím. Nebo vyzkouším správné zapojení, nebo skontrolovat jerstli nevypadl nějaký kábl 🙂

před 5027 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
P3p!no

Díky za pomoc.Už to normálně funguje. Ani nevím v čem byl problém, zkusil sem odpojit síťový kabel a pro jistotu znovu odpojit a zapojit kabely. A hurá zcela funkční.:-)

před 5027 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
panenka

Nemáš zač

před 5027 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek