P3p!no

Problém s připojením internetu

Zdravím, včera sem kvůli malování musel odpojit všechny kabely od modemu, ale po opětném zapojení zpět se mi nezobrazují žádné stránky a občas se mi ukáže, že síťový kabel je odpojen, přitom nic nechybí. Jak mám tenhle problém vyřešit? Moc těmhle věcem nerozumím, tak prosím pokud možno o laické vysvětlení. Díky

Nejlepší odpověď
anonym

kontaktovat servisniho technika ktery vam internet zapojoval … protoze pricin muze byt opravdu mnoho, napriklad aktivni DMZ na adresu kterou DHCP uz znovu nepridelil (nemelo by se to pri spravne konfiguraci stavat, ale bohuzel stat se to muze) …
Doplňuji:
jinak samozrejem souhlas s pannenkou, vypnutim a zapnutim modemu nemuzete nic zkazit a take je to to prvni co vam kazdy servisni technik doporuci nez za vami prijede 🙂

Další odpovědi
panenka

Taky se mi to zobrazuje když mě například manžel omylem z chodbičky odpojí kábl a pak zapojí tak se mi ukáže trojúhelník s nápisem sitový kábel byl odpojen.Zavolala jsem si svému poskytovately připojení a ten mi řekl že pokud se mi tohle zobrazuje tak mám na 5 minut ze zásuvky odpojit kábl od připojení a pak ho znovu zapojit že už by to mělo být pak vše v pořádku.Počkala jsem si těch 5 minut pak kábl zapojila a už to bylo v pořádku.Proto vždy když se mi tohle stane tak postupuji podle návodu který mi nahlásil ten kluk .

Bumbes

Doplnění:
Může to být i banalita zaviněná špatným zapojením kabelů do konektorů.

  • napájení modemu – zkontrolovat jestli na modemu blikají barevné diodky.
  • síťová kabeláž – zkontrolovat dostatečné zasunutí – už se mi několikrát stalo, že si klient při odpojování sám povytáhnul kablík z koncovky při odpojování z konektoru, jelikož přehlédl zacvakávací pojistku.

Lucy13

Tenhle problém dobře znám 🙂. Vždycky když se mi to stane tak opojím hlavní zdroj počkám tak 5 minut až vychládne a pak ho zapovím. Nebo vyzkouším správné zapojení, nebo skontrolovat jerstli nevypadl nějaký kábl 🙂

P3p!no

Díky za pomoc.Už to normálně funguje. Ani nevím v čem byl problém, zkusil sem odpojit síťový kabel a pro jistotu znovu odpojit a zapojit kabely. A hurá zcela funkční.:-)

panenka

Nemáš zač