pas

Notebook mi nepřehrává originální DVD, ale vypalovaná jdou bez problému. Čím to je a co s tím?

Dobrý den. Z nějakého důvodu mi notebook Asus přestal přehrávat originální DVD. Snímek Ohněm a mečem ještě dneska hrál, vložil jsem film Centurion a nehraje, poté ani ten film který hrál. Vypnul jsem, restartoval jsem, žádná změna. Máte někdo zkušenost s podobným problémem, nebo skutečnou radu, co s tím? Neoriginální DVD hrají bez problému. Díky

Odpovědi
mosoj

Pokud jsou ty nahraná DVD nahraná na tomto noteboku tak se jedná o „vyběhanou“ mechaniku.

Dochy

Zkus originální datové. Pokud nepůjde načíst nejspíš půjde buď o bordel v optické cestě, nebo nějaké poškození optických prvků. Dle zkušeností s CD někdy zafungovalo profouknutí pusou (riziko zaslintání) či čistícím plynem. Ale bacha hrozí utržení jemné mechaniky. Dělají se i nějaká čistící CD (je na nich nalepen kartáček), ale nejsem si jist nakolik jsou u NTB DVD mechaniky bez rizika.

dr.luha

Přehrávač VLC by neměl mít s přehráváním chráněných DVD problémy.

pas

VLC mám , šlapal bez problémů…

jáára

Kup novou mechaniku. Změř si výšku té mechaniky. Jsou dva druhy. 9.5 a 13mm