KristýnaR

Proč se počítač často zasekává a nejde s ním udělat nic jiného, než vypnout na tvrdo?

Mám počítač Acer (Windows 8.1). Poslední dobou se často zasekává a nejde s ním udělat nic jiného, než vypnout na tvrdo… Pak se také stalo, že začal bzučet či houkat a byla šedá obrazovka :O Co s tím? Je to snad vir nebo co?

Nejlepší odpověď
anonym

…„bzučet či houkat“…
To bude spíše poškozený ventilátor – pokud je počítač v záruce a nebo tomu nerozumíš, dej jej do servisu.
Jinak se koukni do kisny na ventilátorky (a při té příležitosti počítač i vyčisti od prachu).

Další odpovědi
quentos

Podle popisu to skutečně vypadá na nakažení virem; pokud lze pustit antivirus, udělal bych to už jenom pro tu jistotu.
Nebýt toho bzučení a houkání, tak lze takhle „od stolu“ určit i víc možných diagnóz – časté tuhnutí jako takové může být jen důsledek „zaneřáděného“ disku a potřeby defragmentace. Stejně Vám ale nezbude než zavolat odborníkovi, aby se přišel podívat :{/>